Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pranciškonų gimnazijoje vyksta konferencija laisvės kovoms atminti
event 2017-02-24 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Pranciškonų gimnazijoje vyksta konferencija laisvės kovoms atminti

​Vasario 24 d. Pranciškonų gimnazijoje vyksta X konferencija „Laisvės kovos Lietuvoje ir Kretingos krašte“, kurioje kasmet dalyvauja Kretingos miesto ir rajono mokyklų 9-12 klasių moksleiviai. Konferencijoje patys mokiniai vieni kitiems skaito pranešimus pagal visus metus rinktą istorinę medžiagą ir darytus tyrimus.

Pagrindinis konferencijos organizatorius, istorijos mokytojas Vaidas Kuprelis džiaugiasi, kad per dešimt metų jau yra skaityta daugiau nei 80 pranešimų apie laisvės kovas, surinkta daug naudingos medžiagos, būta ir atradimų, pavyzdžiui, apie partizanų kovose dalyvavusius Pranciškonų gimnazijos mokytojus ir mokinius.

Tyrinėdami istorinius dokumentus moksleiviai atrado, kad net apie 20 jaunuolių iš Pranciškonų gimnazijos aktyviai dalyvavo laisvės kovose. Jubiliejinė šių metų pranešimų tematika labai plati, apima Lietuvos rezistencinę kovą nuo 1918 iki 1990 metų.

Ypatingas dėmesys bus atkreiptas ir į Kretingos krašto Kardo rinktinės kovas bei mažesniųjų brolių pagalbą partizanams. „Ši tradicinė konferencija jau dešimt metų ugdo jaunimo patriotiškumą ir pilietiškumą, skatina moksleivius rūpintis savo krašto ateitimi“, – džiaugiasi mokytojas Vaidas Kuprelis.

MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos informacija