Tinklalapio logotipas
Grįžti

Jubiliejinis Nacionalinis diktantas – ir Švietimo ir mokslo ministerijoje
event 2017-02-24 domain Švietimo ir mokslo ministerija label_outline Aktualijos

Jubiliejinis Nacionalinis diktantas – ir Švietimo ir mokslo ministerijoje

Šiais metais  Nacionalinis diktantas sulaukė ypač didelio mokyklų susidomėjimo.  Rašyti diktantą užsiregistravo 300 mokyklų, 20 tūkst. mokinių, per 10 lituanistinių mokyklų užsienyje, taip pat daugiau kaip 70   įmonių ir įstaigų.

10-ąjį Nacionalinį diktantą ketvirtąjį kartą rašė per 40 Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojų. Ministerija yra šio renginio partnerė ir  dalyvauja  įmonių bei įstaigų  kategorijoje  „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“.

Kartu su lietuviais šiandien diktantą rašė Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokiniai. Daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių - Rusijoje, Baltarusijoje, Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose -  diktantą rašys vėliau,  jiems patogiu laiku. Rytoj Peterburge Lietuvos  konsulate diktantą rašys kartu su  šiame mieste gyvenančiais lietuviais ir KTU akademinio choro, viešinčio Peterburge, dalyviai.

Šiemet, kaip ir pernai, diktanto finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Geriausiai parašę diktantą pirmajame ture, dalyvaus antrajame Nacionalinio diktanto ture.

Švietimo ir mokslo ministerija yra įsteigusi prizus raštingiausiems šalies mokiniams, o aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusiai mokyklos bendruomenei skirs prizą – kelionę. Taip pat ministerija apdovanos penkis mažiausiai klaidų diktante padariusius mokinius, kurie mokosi užsienyje, pakviesdama juos į Lietuvą dalyvauti savaitės trukmės edukacinėje programoje.

Nacionalinio diktanto organizatorius - VšĮ Pilietinės minties institutas.

Visa informacija apie diktantą: www.diktantas.lt , el.p. diktantas@diktantas.lt