Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tarptautinis renginys apie užsienio kalbų egzaminus Baltijos šalyse ir Lenkijoje
event 2017-03-16 domain Nacionalinis egzaminų centras

Tarptautinis renginys apie užsienio kalbų egzaminus Baltijos šalyse ir Lenkijoje

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijoje kovo 20 d. Ovaliojoje salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) prasidės tarptautinis renginys ,,Bendradarbiavimo su Europos modernių kalbų centru įtaka užsienio kalbų pasiekimų vertinimui Lietuvoje“. Jį organizuoja Nacionalinis egzaminų centras, LR švietimo ir mokslo ministerija ir Europos modernių kalbų centras, įgyvendinantis projektą RELANG.

Tarptautinis renginys vyks iki kovo 22 dienos, antrąją ir trečiąją dienas jis persikels į Nacionalinį egzaminų centrą.

Renginyje dalyvausiantys įvairių šalių atstovai pristatys užsienio kalbų testavimo praktikas, pasidalys patirtimi, kaip jiems pavyksta įgyvendinti Bendruosiuose Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenyse apibrėžtus reikalavimus egzamino formatui ir struktūrai. Per renginį Lietuvos švietimo politikos atstovams bus pristatyta, kaip rekomenduojama koreguoti mūsų šalyje vykdomų užsienio kalbų egzaminų struktūrą ir naudojimąsi rezultatais. Renginyje dalyvaus Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos švietimo institucijų atstovai, atsakingi už užsienio kalbų egzaminų organizavimą savo šalyse, Europos modernių kalbų centro ekspertai.

Lietuvos švietimo įstaigos, nuo 2013 m. bendradarbiaudamos su Europos modernių kalbų centru, kartu vykdo užsienio kalbų programų ir egzamino užduočių siejimo su Bendraisiais Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenimis projektą RELANG. Per keletą metų, organizuojant užsienio kalbų brandos egzaminus, padedant šio centro ekspertams, buvo pakoreguoti pagrindiniai dokumentai, reglamentuojantys užsienio kalbų egzamino vykdymą ir vertinimą, įvertintos pačios egzamino užduotys ir atliktos siejimo su metmenimis procedūros.