Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kodėl lietuviai renkasi studijas užsienyje?
event 2017-03-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kodėl lietuviai renkasi studijas užsienyje?

​Baigiamieji egzaminai dar laukia, tačiau dalis moksleivių jau išsiuntę paraiškas studijuoti užsienyje. Vienus vilioja patirtis svečioje šalyje, noras patobulinti anglų kalbą, kiti įsitikinę, kad studijų kokybė ir bazė užsienyje geresnė nei Lietuvos aukštosiose mokyklose. 

Studijų užsienyje ieškantys moksleiviai dažniausiai domisi vadyba, rinkodara, ekonomika, informacinėmis technologijomis, tačiau vis dažniau ima rinktis genetiką, biochemiją, biomediciną, aviacinę inžineriją ar fiziką. Būsimus studentus vilioja Olandija, Danija, tačiau pagrindine kryptimi išlieka Didžioji Britanija, į kurią mokytis kasmet išvažiuoja vis daugiau lietuvių.
 
Anglijoje bakalauro studijos metams kainuoja apie 10 tūkst. svarų. Tačiau kol kas studentai iš Europos Sąjungos kaip ir vietiniai gana lengvai gali gauti valstybės finansuojamą paskolą.
 
Ją grąžinti reikia tik baigus mokslus per 30 metų ir tik tada, jei mėnesinis atlyginimas dirbant Anglijoje viršija 1750 svarų neatskaičius mokesčių, o, dirbant Lietuvoje, jis ne mažesnis nei 1050 svarų.
 
Ar šios sąlygos liks po „Brexit“, dar nežinia, todėl vieni baiminasi, kad lengvatinis britų finansavimas nutrūks, kiti viliasi, kad Britanija tūkstančių Europos studentų neatsisakys.
 
Jungtinės Karalystės Švietimo departamentas jau patvirtino, kad, net prasidėjus „Brexit“ procedūroms, studijų finansavimas šiais mokslo metais nesikeis. Universitetai spaudžia Vyriausybę tokias sąlygas išlaikyti ir vėliau.
 
Po referendumo dėl „Brexit“ studentų, atvykusių studijuoti į Jungtinę Karalystę, skaičius išaugo 11 procentų. Pernai studijas čia pradėjo apie 28 tūkst. studentų iš Europos Sąjungos, tarp jų – ir keli tūkstančiai lietuvių.