Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kam bus naudingi ilgesni mokslo metai?
event 2017-03-22 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kam bus naudingi ilgesni mokslo metai?

​Jau nuo kitų mokslo metų mokinių ir jų tėvų laukia siurprizas – Švietimo ministerija užsimojo ilginti mokslo metus. Ministerija pamatė, kad Lietuvos moksleiviai atostogauja kone ilgiausiai Europoje, o jų mokymosi rezultatai prastesni nei kitų šalių mokinių.

INFO TV studijoje viešėjusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad tokios naujovės pagrindinė kryptis – kokybiško švietimo užtikrinimas Lietuvoje, o mokinių pasiekimai vis prastėja.
 
„Ką rodo situacija švietime? Mokinių pasiekimai vis prastėja. Deja, bet tokia yra statistika“, – laidoje kalbėjo ministrė.
 
J. Petrauskienės teigimu, visa tai rodo, kad lietuviai greičiausiai mokosi prasčiau nei kiti ES šalių moksleiviai, taip pat rimtų klausimų kelia ir kokybė.
 
To, ar prailginus mokslo metus lietuvių pasiekimų rezultatai staiga šoktelėtų į viršų, ministrė neskuba teigti ir sako, kad geresnius rezultatus lemia ne vienas veiksnys.
 
„Pasiekimus lemia daugelis veiksnių, vienas jų – ugdymo proceso organizavimas. Tačiau suprantame, kad gerą ugdymo procesą lemia ir kompetentingas mokytojas, gera ugdymo programa ar teisingai paskirstytas kursas, bet, žiūrint į skaičius, mūsų mokslo metai yra bene trumpiausi, atostogos vienos ilgiausių. Mes norime pasiekti kaip ir kitų šalių vaikai, natūralu, kad norime dirbti ir kokybiškai, tačiau reikia dirbti pakankamai“, – kalbėjo J.Petrauskienė.
 
Ministrės teigimu, viešojoje erdvėje pasirodė tik vieno pobūdžio informacija, esą bus ilginamas mokslo metų procesas, tačiau negirdima, kad tai bus kompleksinis procesas, peržiūrimi ir darbo planai, dėstymų procesai, atnaujinamos programos.
 
„Labai svarbu ne kiek mes mokomės, tačiau ko mes mokėmės. Tai net svarbiau“, – sakė J. Petrauskienė.
 
Ministrės teigimu, ugdymo planų ir programų peržiūrai, kuri numatyta ir Vyriausybės plane, numatyta skirti iki kelerių metų laiko, per kurį turi būti numatyti ne griovimo, o kūrimo darbai.
 
Visą pokalbį su ministre žiūrėkite INFO TV reportaže.