Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kokia revoliucija laukia šalies mokyklų ir jų vadovų?
event 2017-04-03 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kokia revoliucija laukia šalies mokyklų ir jų vadovų?

​Šalies vadovė prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad stiprus vadovas tolygu stipri mokykla, todėl Seime jau svarstomos jos pataisos, kad mokyklų vadovai galėtų vadovauti mokyklai ne daugiau nei 10 metų – tai yra dvi kadencijas po penkerius metus, o vėliau direktorius, kad ir koks geras būtų, turėtų ieškotis darbo kitur. 

Mokyklų vadovai sako, kad jie nuolat tikrinami, todėl nesupranta, kodėl neva užsisėdėję, bet gerai dirbantys vadovai turi būti atleisti. Mokyklų vadovų asociacija sako, kad jie ne prieš kadencijas, tačiau mano, kad dabartiniai mokyklų direktoriai neturėtų būti atleisti vienu ypu.
 
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė taip pat mano, kad nepavyks atleisti visų vadovų vienu užmoju.
 
„Vieną dieną tiesiog visus vadovus paleisti naujiems konkursams tokios prabangos negalime leisti“, – sako J. Petrauskienė.
 
Šalies vadovė viliasi, kad neleidus vienam mokyklos direktoriui vadovauti daugiau nei 10 metų daugiau mokyklų pasieks geresnius rezultatus.
 
Mokyklų vadovai mano, kad draudimas vadovauti daugiau nei dvi kadencijas po penkerius metus prieštarauja Konstitucijoje įtvirtinai teisei laisvai pasirinkti darbą.
 
Plačiau – reportaže.