Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvių kalbos olimpiadoje tautinių mažumų mokyklų mokiniams nugalėjo dešimtokė iš Vilniaus
event 2017-04-03 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Lietuvių kalbos olimpiadoje tautinių mažumų mokyklų mokiniams nugalėjo dešimtokė iš Vilniaus
Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų mokiniams. Geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą laimėjo Vilniaus Simono Konarskio vidurinės mokyklos dešimtokė Justina Turuta (mokytoja Ligija Liausienė).
 
Antroji vieta skirta Trakų gimnazijos dešimtokei Justinai Mečkovskai (mokytoja Danguolė Vasiliauskienė) ir Vilniaus r. Rukainių gimnazijos devintokei Agnieškai Krukovskai (mokytoja Lilija Jeremejeva). Trečiąją vietą pasidalino Vilniaus r. Medininkų šv. Kazimiero gimnazijos devintokė Milena Jermakovič (mokytoja Nadežda Maslauskaitė), Vilniaus r. Pagirių gimnazijos devintokė Agata Parvicka (mokytoja Alina Ponamariova) ir Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos dešimtokė Viktorija Volodkovič (mokytoja Jolanta Žalienė).
 
Olimpiadoje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Visagino, Trakų, Šalčininkų, Pabradės ir Klaipėdos. Dalyviai atliko kalbos vartojimo ir rašymo užduotis, pristatė namuose parengtą kūrybinę užduotį tema „Tikroji draugystė – kokia ji?“.
 
Olimpiados tikslas – skatinti tautinių mažumų mokyklų mokinius gerai išmokti lietuvių kalbą, pajusti jos grožį, mokytis taisyklingai ir raiškiai reikšti mintis ne tik žodžiu, bet ir raštu.
 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1235
El. paštas info@smm.lt