Tinklalapio logotipas
Grįžti

ŠMM: kurkime mokyklą, kurioje pakanka laiko vaikui ir jo poreikiams
event 2017-04-07 domain Švietimo ir mokslo ministerija

ŠMM: kurkime mokyklą, kurioje pakanka laiko vaikui ir jo poreikiams
Švietimo ir mokslo ministerija tęsia diskusijas su švietimo bendruomene dėl mokslo metų trukmės. Kitą savaitę švietimo ir mokslo ministrė susitiks su mokyklų vadovų, įvairių dalykų mokytojų asociacijomis. Taip pat vyks konsultacijos trijuose regionuose: Telšių, Šiaulių ir Klaipėdos.
 
Ministerija pabrėžia, kad mokslo metų ilginimas yra tik viena iš daugelio priemonių siekiant švietimo kokybės. Taip pat atnaujinamas mokymo turinys, mokyklos aprūpinamos naujomis mokymo priemonėmis, tobulinama mokytojų kvalifikacija.
 
„Kuriame mokyklą, kurioje būtų gera kiekvienam. Joje užtenka laiko ne tik programą „išeiti“, bet  pastebėti kiekvieną vaiką, atskleisti jo talentus. Joje nėra nuolatinio skubėjimo, streso ir įtampos.
 
Čia įdomu mokytis, nes pakanka laiko tyrinėjimams, praktinėms aktyvioms veikloms. Joje svarbios ne tik žinios, bet ir vaiko emocijos, patirtys, santykiai su kitais. Joje teikiama savalaikė mokymosi pagalba kiekvienam, kuriam jos reikia“, - sako švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.
 
Vienas iš žingsnių geros mokyklos link – pakankamas laikas ugdymui ir prasmingam buvimui mokykloje.
 
Dabar mokymosi tempas ir krūvis didelis, daug namų darbų, įtampos. Mokiniai mokosi labai intensyviai, „suspaustai“, o po to turi ilgą trijų mėnesių pertrauką, iš viso mokiniai atostogauja keturis mėnesius. Neracionalus atostogų ir krūvio paskirstymas kenkia ugdymo kokybei ir mokinių savijautai mokyklose.
 
2008 m., kai buvo atnaujintos ugdymo programos, mokslo metai Lietuvoje truko 39 savaites, kaip ir daugelyje Europos šalių. Iki 2015 m. jie sutrumpėjo mėnesiu ir savaite. O programos liko tos pačios, orientuotos į 39 savaičių trukmę.
 
Švietimo ir mokslo ministerija siūlo palaipsniui grįžti prie buvusios mokslo metų trukmės, nuo kitų mokslo metų pridedant 10-15 mokymosi dienų.
 
Šiuo metu vyksta konsultacijos su švietimo bendruomene regionuose, ar papildomos dienos būtų pridėtos birželį, ar mokslo metai prasidėtų anksčiau rugpjūtį, ir kaip mokyklose prasmingai išnaudoti šį laiką, kokios pagalbos reikia mokykloms. 
 
Daugiau mokymosi dienų birželio mėnesį nereiškia, kad mokiniai visą laiką turės sėdėti pamokose. Ugdymas gali vykti ir muziejuose, gamtoje, išvykose.
 
Mokytojų atostogos dėl papildomų mokymosi dienų nesutrumpėtų. Pedagogai atostogauja 56 dienas, tuo tarpu mokinių atostogos vasarą trunka 90 dienų. 
 
Mažiau už Lietuvos mokinius mokosi tik Kroatijoje: ten per metus skiriamos 637 valandos, Lietuvoje – 737 val. Kaimynai latviai mokosi 794 val., estai – 823 val. Daugiausiai valandų mokosi Danijos mokiniai – 1200 val.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1235
El. paštas info@smm.lt