Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė J. Petrauskienė pristatė Lietuvos švietimą EBPO
event 2017-04-07 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė J. Petrauskienė pristatė Lietuvos švietimą EBPO

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė balandžio 7 d. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Švietimo politikos komitete pristatė Lietuvos švietimo politiką. Ministrės vizitas EBPO – tai dalis Lietuvos pasirengimo stoti į EBPO.

Ministrė J. Petrauskienė, pristatydama Lietuvos švietimo politiką, pažymėjo, kad šiuo metu Lietuva susiduria su demografiniu iššūkiu – mažėja tiek mokinių, tiek studentų.

Siekiant priimti sprendimus būtina turėti išsamius duomenis apie švietimo sistemą. Ministrė pabrėžė, kad mūsų šalyje sukurta ir šiuo metu išbandoma žmoniškųjų išteklių stebėsenos sistema yra reikšmingas įrankis sprendimams priimti.

Ministrės teigimu, labai svarbu įtraukti kuo daugiau suinteresuotų šalių ne tik į švietimo politikos formavimo procesą, bet ir į jo įgyvendinimą.

Kaip vieną iš svarbiausių darbų ministrė pabrėžė aukštojo mokslo institucijų konsolidavimą, kuriuo siekiame turėti stiprius universitetus ir kolegijas. Ministrė taip pat akcentavo švietimo turinio, kvalifikuotų pedagogų, veiksmingos finansavimo sistemos ir švietimo sistemos atvirumo reikšmę.

Ministrė pabrėžė, kad vykdydami reformas esame nusiteikę mokytis iš geriausios kitų valstybių patirties, laukiame EBPO rekomendacijų.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1173