Tinklalapio logotipas
Grįžti

Aistros dėl moksleivių atostogų trumpinimo kaista: kiekvienai savivaldybei – skirtingos taisyklės?
event 2017-04-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Aistros dėl moksleivių atostogų trumpinimo kaista: kiekvienai savivaldybei – skirtingos taisyklės?

​Aistros dėl moksleivių atostogų trumpinimo kaista. Po mokytojų ir moksleivių pasipriešinimo, Švietimo ir mokslo ministerija dabar svarsto, kad kiekviena savivaldybė su savo mokyklomis galėtų pati nuspręsti kaip mokslo metus pailginti. Švietimo ekspertai sako, kad atrodys keistai, kai vienos kai kiekviena mokykla mokysis skirtingai ir kad valstybei trūksta valios imtis ryžtingų sprendimų.

Kol kas sunku įsivaizduoti, kad rugsėjo pirmosios šventė galėtų vykti ne rugsėjo pirmąją. Kad vienose mokyklose mokslo metai galėtų prasidėti anksčiau, rugpjūtį, kitose – vėliau, kaip dabar – rugsėjį. Arba kad vienos mokyklos vasaros atostogas pradėtų birželį, kitos mokytųsi iki liepos. Dar kitos galėtų sutrumpinti atostogas mokslo metų viduryje.
 
Švietimo ir mokslo ministerija, nusprendusi ilginti mokslo metus, gali pritaikyti būtent tokį modelį – kad pati savivaldybė su kiekviena mokykla atskirai nuspręstų kada tas papildomas pamokas įterpti. Pati reformos autorė – švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė labai užsiėmusi – jos pakalbinti nepavyko. O premjeras Saulius Skvernelis tam neprieštarauja.
 
Prieš savaitę po švietimo ir mokslo ministerijos langais prieš mokslo metų ilginimą vyko protestai. Mokytojai atsivedė ir mokinius.
 
Plačiau – reportaže.