Tinklalapio logotipas
Grįžti

Neturite pinigų vaikų vasaros stovyklai? Išeitis yra
event 2017-05-03 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Neturite pinigų vaikų vasaros stovyklai? Išeitis yra

​Vienus metus rėmusi biudžetinių įstaigų organizuojamas stovyklas moksleiviams, šiemet Kauno miesto savivaldybė siūlys ir nemokamus vasaros užsiėmimus.

Tėvai laužo galvas
Ilgesni mokslo metai, apie kuriuos nepaliaujamai kalba Vyriausybė, – verdiktas moksleivių vasaros atostogoms. Vaikus ilgiau įkalinus mokyklos suoluose, šios sutrumpėtų bent keliomis savaitėmis.
Moksleiviai Vyriausybės spendžiamus spąstus kritikuoja. Politikai virkaujantiems vaikams ir paaugliams atšauna, esą lietuvaičiai ir taip pernelyg ilgai atostogauja. Moksleivių tėvai dalijasi į dvi priešingas stovyklas: vieni aprauda sąsiuviniais užkrautą vaikystę ir paauglystę, kiti gi trina rankas, kad teks mažiau sukti galvą, kur dėti vasarą dykaduoniaujančias atžalas.
"Gal skambės savanaudiškai, bet tos dvi savaitės tarsi išsigelbėjimas. Atostogos nuo dienų skirtumo tikrai nenukentės, kitas klausimas, ar vaikai daugiau išmoks?" – žvelgdama į besistiebiančią jaunėlę svarstė kaunietė Ana. Penkiametės vasara jau seniai sustyguota – birželį ir liepą Kornelija kulniuos į vieną Šilainių darželių, o rugpjūtį kartu su tėvais ir seserimi viešės Bulgarijoje, kur jau septintus metus gyvena jos teta. Ką iki tol veiks Anos vyresnėlė, aštuonerių Viktorija, – šeimos rūpestis.
"Jai, kaip ir daugumai tokio amžiaus vaikų, reikalingas režimas, antraip visas atostogas praleis prie kompiuterinių žaidimų, televizoriaus arba lauke", – įsitikinusi antrokės mama. Dar darželyje Viktorija ėmė lankyti gimnastikos treniruotes, todėl šeima aktyviai svarsto galimybę mergaitę leisti į sporto stovyklą. Čia ji, pasak mamos, prasmingai praleistų laiką ir nepamirštų per metus užaugintų įgūdžių. Preliminariais skaičiavimais, dukros laisvalaikis šeimos kišenę patuštins 150 eurų per savaitę.

Daugiau skaitykite čia: