Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kuršėnų mokykloje pradėtas tyrimas: dėl patyčių vaikai kaltina mokytoją, o ši – vaikus
event 2017-05-19 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Kuršėnų mokykloje pradėtas tyrimas: dėl patyčių vaikai kaltina mokytoją, o ši – vaikus

Panašu, jog Lietuvos Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje gali subręsti skandalas. Po to, kai pasirodė vaizdo įrašas, kuriame gana šokiruojantys fragmentai iš muzikos pamokos septintokams, švietimo įstaigoje pradėtas tyrimas.

 
Pareigūnai nuvyko patys
 
Naujienų portalo Alfa.lt skaitytoja (vardas redakcijai žinomas) pasidalijo nuoroda į vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad chaotiškas vaikų elgesys nė neprimena pamokos, kurioje viena mokinė, iš pradžių besiginčijanti su mokytoja, vėliau demonstratyviai pedagogės akivaizdoje užsikelia kojas ant stalo, o netrukus paleidžia į darbą rankas – tiesiog pastumia mokytoją.
 
Reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir vaizdo įrašą, policijos pareigūnai patys nuvyko į mokyklą, mat pranešimas apie įvykį nebuvo gautas.
 
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė Alfa.lt informavo, kad nuvykę pareigūnai išsiaiškino, jog konfliktas abipusis – vaikai patyčiomis ir smurtu kaltina mokytoją, o mokytoja kaltina vaikus.
 
„Gavę informaciją iš viešosios erdvės pradėjome tyrimą, tik tai po to, kai surinksime medžiagą, paaiškės kokį procesinį sprendimą bus galima priimti: ar pradėsime ikiteisminį tyrimą ar ne“.
 
Pasak jos, situacija išlieka neaiški ir šiandien ji tikrai nepaaiškės, nes konflikto dalyviai kaltina vieni kitus.
 
„Dabar reikia bendrauti ir su vaikais, ir jų tėvais, ir su mokytojais“, – aiškina G. Smagriūnienė.
 
Įvykis tiriamas
 
Kuršėnų Daugėlių mokyklos direktorius Raimundas Keliuotis Alfa.lt sakė, kad šiuo metu incidentas yra tiriamas mokyklos bendruomenės.
 
„Taip, mes kaip tik tiriame šią situaciją, aiškinamės. Dabar procesas – aiškinimosi: kas įvyko, kaip įvyko, kas kalti, kas – ne ir pan. Nemalonus incidentas, ir dabar mes ties juo labai smarkiai darbuojamės“, – tikino R. Keliuotis.
 
Vos tris mėnesius šioje mokykloje dirbantis direktorius tikino, kad toks incidentas jam – „kaip perkūnas iš giedro dangaus“. Pasak jo, bent jau iki šiol tokio nepagarbaus mokinių elgesio su pedagogais nėra buvę.
 
Tiesa, jis pripažino, kad problemą buvo galima numatyti.
 
„Problemą ten galima buvo įžvelgti, nes mergaitė, kuri pastūmė, turi hiperkinezinį sutrikimą, gydosi pas psichiatrą, ji gyvena vaikų namuose, ne šeimoje, yra problemų“, – sakė mokyklos direktorius.
 
„Kai būna pradžia, visada būna ir pasekėjų“, – apibūdindamas kitų mokinių elgesį sakė direktorius.
 
Muzikos mokytoja: iš dalies pati esu kalta
 
Nepagarbaus mokinių elgesio auka tapusi muzikos mokytoja Rasma Veličkienė pripažino, kad įvykis tikrai nemalonus, tačiau iš dalies ji pati yra kalta.
 
„Aš iš dalies buvau šios situacijos kaltininkė, kadangi nesugebėjau nuraminti hiperaktyvios mokinės ir ji elgėsi neadekvačiai, paprašiusi manęs „sėsti į vietą“, – Alfa.lt sakė mokytoja.
 
Pasak jos, galbūt mergaitei trūko dėmesio, kadangi buvo sujungtus dvi klasės. Muzikos mokytojos teigimu, tokie incidentai – išskirtiniai ir vienetiniai atvejai.
 
„Ji turinti elgesio problemų, tačiau jokių tokių incidentų nėra buvę, kad būtų prieita iki fizinio kontakto ar tokių necenzūrinių žodžių“, – tikino pedagogė.
 
Jos teigimu, buvo kreiptasi ir į mokyklos socialinę pedagogę, į mokyklos administraciją, į vaiko gerovės komisiją. Pasak jos, šios mokinės elgesys svarstomas ne pirmą kartą.
 
„Turime konsultacinę grupę, socialinį pedagogą, psichologo asistentę, kuri padeda, bet šiuo atveju pagalbos kreiptis žadėjau po pamokos, nes nenorėjau palikti mokinių vienų. Vėliau ir kreipiausi, raštu viską išdėsčiau, bet tuo metu situacija buvo tikrai nenumatyta ir man tai buvo didelis netikėtumas“, – teigė R. Veličkienė.
 
Julija Šakytė