Tinklalapio logotipas
Grįžti

Fotografijos konkursas „Reformacija šiandien“
event 2017-05-23 domain Ugdymo plėtotės centras

Fotografijos konkursas „Reformacija šiandien“
2017 m. spalio 31 d. sukaks 500 metų nuo Martino Lutherio inicijuotos Reformacijos pradžios. Tai buvo pasaulinės reikšmės reiškinys, kurio poveikį pajuto visi žemynai. Ar tai būtų politika, ar muzika, ar menas, ar ekonomika, ar socialinis gyvenimas, ar teisė, ar kalba: visos gyvenimo sritys patyrė Reformacijos įtaką. Reformacijos įtaką šių dienų pasauliui, jos poveikį mūsų gyvenimui apmąsto ir įprasmina 2017 metais vykstantys jubiliejiniai renginiai visame pasaulyje. 
 
Reformacija ir Lietuvoje suvaidino svarbų vaidmenį. Nors mūsų šalyje reformuotų bažnyčių – evangelikų-liuteronų ir reformatų – bendruomenės nėra didelės, tačiau šio judėjimo pėdsakai Lietuvoje yra svarbūs ir šiandien.

Apie ką šis konkursas?

Savo naujuoju fotografijų konkursu norime pakviesti Jus perkelti Reformacijos pėdsakų ir šių dienų gyvenimo motyvus į nuotraukas. Savo nuotraukomis parodykite mums, kaip Jūs matote Reformacijos paveldą Lietuvoje: bažnyčias, knygas, kapines, mokyklas. Mus domina ir šiandieninis Reformacjos bendruomenių gyvenimas, jų kasdienybė, jų šventės ir žmonės. Kartu su nuotraukomis atsiųskite ir trumpą tekstą (iki 500 ženklų). Pavyzdžiui, trumpą istoriją arba komentarą papildančius nuotrauką.

Kaip dalyvauti?

Iki 2017 m. rugsėjo 15 d. Jūs turite galimybę užfiksuoti Reformacijos pėdsakus ir dabartį Lietuvoje, atskleisdami savo asmeninį požiūrį į šį reiškinį bei atsiųsti savo horizontalias nuotraukas (mažiausiai 1500px pločio) ir trumpus tekstus lietuvių arba vokiečių kalbomis mums. Atranką atliks žiuri: visos mūsų atrinktos nuotraukos bus skelbiamos mūsų interneto svetainėje, o trijų geriausių nuotraukų autoriai bus apdovanoti prizais.

Ką galima laimėti?

Bus skiriami tokie prizai:
  1. 150 eurų vertės čekis, skirtas apsipirkti elektronikos prekybos tinkle „Topo centras“.
  2. 100 eurų vertės čekis, skirtas apsipirkti elektronikos prekybos tinkle „Topo centras“.
  3. Pietų Afrikos fotografo Stano Engelbrechto nuotraukų rinkinys su vokiškomis istorijomis ir valgio gaminimo receptais „Das is(s)t Deutschland“ („Tai yra / tai valgo Vokietija“)
Taigi: Griebkite fotoaparatą ir pirmyn! Savo nuotraukas ir tekstus galėsite įkelti į mūsų paruoštą anketą.

Dalyvavimo sąlygos

Iš Goethe’s instituto darbuotojų sudaryta žiuri įvertins atsiųstas nuotraukas ir tekstus lietuvių arba vokiečių kalbomis bei atrinks tinkamas publikuoti portale goethe.de/litauen. Taip pat bus išrinkti trys konkurso nugalėtojai, kurie bus apdovanoti šiais prizais:
  1. 150 eurų vertės čekis, skirtas apsipirkti elektronikos prekybos tinkle „Topo centras“.
  2. 100 eurų vertės čekis, skirtas apsipirkti elektronikos prekybos tinkle „Topo centras“.
  3. Pietų Afrikos fotografo Stano Engelbrechto nuotraukų rinkinys su vokiškomis istorijomis ir valgio gaminimo receptais „Das is(s)t Deutschland“ („Tai yra/ tai valgo Vokietija“).
Konkursui pasibaigus Goethe’s institutas informuos nugalėtojus elektroniniu paštu arba telefonu, jie taip pat bus paskelbti Goethe’s instituto Lietuvoje internetiniame bei socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje.
 
Prizo išmokėjimas grynaisiais pinigais negalimas jokiomis aplinkybėmis.
 
Teisė į laimėjimą negali būti perleista kitiems asmenims.
 
Asmeniniai dalyvių duomenys gali būti naudojami tik vadovaujantis duomenų apsaugos įstatymais. Dalyvis sutinka, kad konkurso organizatorius elektroniniu būdu kaups ir naudos jo asmeninius duomenis tik konkurso tikslais.
 
Dalyviai suteikia organizatoriams vietos ir laiko požiūriu neribotą, o turinio pažiūriu fotografijos ir tekstų konkursu apribotą teisę, visais galimais būdais naudoti jų konkursui atsiųstas nuotraukas ir tekstus.
 
Ypač pabrėžtina teisė dauginti ir platinti nuotraukas garso ir vaizdo laikmenose, taip pat teisė publikuoti nuotraukas ir padaryti jas viešai prieinamas.
 
Naudojimo teisės suteikiamos nemokamai.
 
Organizatorius turi teisę aukščiau išvardytas teises perleisti tretiesiems asmenims.
 
Dalyviai užtikrina, kad į jų atsiųstas nuotraukas tretieji asmenys neturi jokių teisių, pvz. autorių teisių, kitų gretutinių ar asmeninių teisių, ir kad jie gali laisvai disponuoti šiomis nuotraukomis.
 
Jie iš anksto atleidžia organizatorių nuo bet kokių trečiųjų asmenų pretenzijų, kurios remtųsi teiginiu, kad aukščiau esantis užtikrinimas neatitinka tikrovės.
 
Organizatorius turi teisę naudoti atsiųstas nuotraukas ir tekstus, tačiau neprivalo to daryti.
Bet kokiu būdu naudodamas dalyvių nuotraukas ir tekstus organizatorius nurodys jų pavardes.

Dalyvio anketa