Tinklalapio logotipas
Grįžti

Italų kultūros institutas Vilniuje kviečia švietimo bendruomenę dalyvauti renginiuose sausio 27 ir 28 dienomis
event 2015-01-27 domain Ugdymo plėtotės centras

Italų kultūros institutas Vilniuje kviečia švietimo bendruomenę dalyvauti renginiuose sausio 27 ir 28 dienomis
Italų kultūros institutas Vilniuje kviečia švietimo bendruomenę dalyvauti renginiuose sausio 27 ir 28 dienomis
 
Minėdamas tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Italų kultūros institutas ir Lietuvos žydų bendruomenės centras kviečia jus į Lozanos universiteto dėstytojo Niccolò Scaffai konferenciją „Primo Levi ir atminimas“.
 
Žydų kilmės italų chemikas, antifašistas Primo Levi buvo įkalintas Aušvice 1943 m., bet jam pavyko išvengti mirties. Romane „Jei tai žmogus“ jis pasakoja apie savo siaubingą patirtį koncentracijos stovykloje. O Niccolò Scaffai, versdamas šio romano lapus, kalbės mums apie sudėtingą lagerius išgyvenusių žmonių santykį su savo prisiminimais.
 
Niccolò Scaffai (g. Florencijoje, 1975 m.) nuo 2010 metų dėsto italų literatūrą Lozanos universitete, taip pat yra parašęs daugybę esė ir monografijų apie šiuolaikinius italų literatūros rašytojus.
 
Knygos „Jei tai žmogus“ ištraukas skaitys Gediminas Storpirštis.
 
Renginys vyks sausio 27 d., 18 val., Lietuvos žydų bendruomenės centre (Pylimo g. 4, Vilnius), J. Heifetzo salėje (IIIa.) italų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.
 
Italų kultūros institutas kviečia Jus į Sienos universiteto užsieniečiams dėstytojos Danielos Brogi paskaitą apie Paolo Sorrentino filmą „Didis grožis“.
 
2014 m. apdovanotas Oskaru kaip geriausia užsienio kino juosta, šis Paolo Sorrentino filmas yra brandžiausias italų menininko kūrinys, tęsiantis ir plėtojantis nuo pat pradžių šiam autoriui įprastas temas, kurios atsiskleidžia naujais rakursais, mezgantis dialogui su didžiąja italų kino tradicija. Vis dėlto, „Didis grožis“ nėra vien tik filmas apie Romą ar „Saldaus gyvenimo“ perdirbinys. Pagrindinio personažo mintis ir jo švaistomo  gyvenimo epizodus paįvairina išnyrantys atminties nuotrupų, sutiktų personažų, miesto paminklų vaizdai, iš kurių klostosi sudėtingas šio kūrinio audinys.
 
Daniela Brogi – Sienos universiteto užsieniečiams italų literatūros dėstytoja, daugybės esė apie šiuolaikinę italų literatūrą ir kiną autorė.
 
Renginys vyks sausio 28 d., 18 val., Italų kultūros institute (Universiteto g. 4, Vilnius) italų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

Parengta pagal Italų kultūros instituto Vilniuje pateiktą informaciją 

Salomėja Bitlieriūtė, Ugdymo turinio įgyvendinimo ir organizavimo skyriaus metodinininkė