Tinklalapio logotipas
Grįžti

Didždvario debatų klubas tarptautiniame turnyre
event 2015-02-02 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Didždvario debatų klubas tarptautiniame turnyre

Sausio 23-25 dienomis Taline (Estijoje) vyko Baltijos šalių (Estijos, Lietuvos, Latvijos) debatų turnyras „English College Open”. Šiaulių Didždvario gimnazijai šiame turnyre atstovavo debatų klubo „DG IBDP” nariai - Lukas Vaitkus, Jonas Šatas ir Kipras Tallat Kelpša, juos lydėjo klubo vadovas Paulius Baranauskas.

Pirmąją dieną turnyro dalyviai lankėsi Estijos parlamente (Riigikogu), diskutavo su parlamentarais apie patriotizmo skatinimą mokyklose. Pristatytos skirtingų parlamentinių frakcijų atstovų nuomonės. Po diskusijos turnyro dalyviai pakviesti į aukščiausią parlamento vietą - Hermano bokštą, kuriame kas rytą iškilmingai pakeliama Estijos valstybės vėliava. Po apsilankymo parlamente, turnyro kalbėtojams surengta paskaita apie World Schools Debating Championship (WSDC) debatų formatą.

Antrąją turnyro dieną, Didždvario gimnazijos komanda dalyvavo keturiuose debatuose, du iš jų  laimėjo. Debatuota temomos: „Ar vertėtų patriotiškumo mokyti mokyklose?”, „Ar reikėtų bausti komandinio sporto komandas dėl netinkamo jų sirgalių elgėsio?”, „Homoseksualų paradai neturėtų būti rengiami valstybėse, kuriose šių mažumų atstovų teisės yra ignoruojamos”. Šios  temos pasirinktos todėl, kad tai aktualios problemos rytų Baltijos regiono šalyse - Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Po debatų vyko diskusijos šiomis temomis, buvo galima padaryti išvadas, kaip šie klausimai galėtų būti sprendžiami.

Turnyre Didždvario debatininkai patobulino savo žinias apie WSDC debatų formatą ir išbandė savo jėgas penkiuose debatuose. Didždvariečių komanda pasirodė solidžiai: laimėjo tris iš penkių debatų ir liko penktoje vietoje turnyro lentelėje, pirmi iš Lietuvos komandų. 

Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai

Jonas Šatas, Lukas Vaitkus, Kipras Tallat Kelpša