Tinklalapio logotipas
Grįžti

Saugesnio interneto dieną – daug įdomių renginių mokiniams ir visuomenei
event 2015-02-09 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Saugesnio interneto dieną – daug įdomių renginių mokiniams ir visuomenei

Vasario 10 dieną Lietuvoje dvyliktą kartą bus minima Saugesnio interneto diena. Šių metų šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ kviečia interneto vartotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. Lietuvoje vėl vyks nemažai renginių, į kuriuos kviečiami mokiniai, jaunimas, tėvai. Vasario 10 dieną Lietuvoje dvyliktą kartą bus minima Saugesnio interneto diena. Šių metų šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ kviečia interneto vartotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Lietuvoje vėl vyks nemažai renginių, į kuriuos kviečiami mokiniai, jaunimas, tėvai.

Vasario 10 d. Lietuvos edukologijos universitete (Studentų g. 39, Vilniuje) vyks nacionalinė „Saugesnio interneto dienos 2015“ konferencija. Į konferenciją kviečiami mokytojai, socialiniai pedagogai, mokyklų psichologai, švietimo įstaigų vadovai, organizacijų, dirbančių su mokyklomis, atstovai. Konferenciją bus galima stebėti tiesiogiai internetu http://youtu.be/6-3FjCwdUuk.

Vasario 9–14 d. dienomis daugiau nei pusė šalies viešųjų bibliotekų įsitraukia į asociacijos „Langas į ateitį“ ir bendrovės TEO iniciatyvą „Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje“. Bibliotekose bus galima žiūrėti šviečiamuosius filmus, atlikti žinių patikrinimo testus, dalyvauti konkursuose bei pamokėlėse apie saugų elgesį internete. Daugiau informacijos suteiks bibliotekos.

Vasario 9–13 d. profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“ organizuoja Saugesnio interneto savaitę. Pažangiausių šalies organizacijų informacinių technologijų specialistai lankys Lietuvos mokyklas ir pasakos apie pagrindines saugaus elgesio internete taisykles. Šiemet IT profesionalai savo patirtį perduos daugiau nei 2 tūkst. mokinių.

Daugiau informacijos apie šį bei kitus „Kam to reikia?!“ projektus rasite internete adresu http://www.kamtoreikia.lt/lt/apie/naujienos/perziura/109.

Vasario 9–13 d. organizatoriai kviečia dalyvauti 3 seminaruose tiesiogiai  internete: „Kokia yra gera svetainė? Paprastumo ideologija“, „E. nusikalstamumo evoliucija“ ir „Kaip padidinti Jūsų asmeninį ir šeimos saugumą naudojantis mobiliuoju internetu“. Daugiau informacijos ir nuorodos į transliacijas: http://bit.ly/1DxBf07.

Ryšių reguliavimo tarnyba ragina interneto vartotojus interneto karštąja linija pranešti apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, pvz., pornografiją, vaikų seksualinį išnaudojimą, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį, smurtą ar kitą informaciją, darančią neigiamą poveikį nepilnamečiams. Pranešti galima užpildžius specialią formą adresu http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report.

„Vaikų linija“ teikia pagalbą vaikams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis,  seksualiniu viliojimu, žalingu turiniu ir kita nemalonia patirtimi naudojantis internetu. Skambinti galima kasdien nuo 11 iki 21 val. nemokamu telefono numeriu 116 111 arba bet kada parašyti elektroninį laišką. Vaikų saugumo internete klausimais „Vaikų linija“ konsultuoja ir tėvus – suaugusieji kviečiami rašyti el. paštu saugus.internete@vaikulinija.lt.

Mokytojai kviečiami organizuoti saugesnio interneto renginius savo mokyklose. Registruokite savo veiklą internete adresu http://bit.ly/SID-2015-renginiai ir gausite pažymėjimus bei atminimo dovanėles. Medžiagos rasite http://bit.ly/SIR-2015-saltiniai.

Europos Sąjungos šalyse vykdomą Europos Komisijos projektą „Saugesnis internetas“ Lietuvoje įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos ryšių reguliavimo tarnyba,  asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“, bendradarbiaudamos su TEO bei kitais viešojo ir privataus sektoriaus partneriais.

Saugesnio interneto dieną mini daugiau nei 100 pasaulio šalių − nuo Ekvadoro, Japonijos, Kenijos iki Naujosios Zelandijos.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto dieną ir saugumą internete rasite svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

Daugiau informacijos suteiks Rita Šukytė, asociacijos „Langas į ateitį“ atstovė, tel. (8 5) 239 7813, Agnė Karaliūtė, Švietimo informacinių technologijų centro specialistė, tel. (8 5)  235 6150.

 

Parengta pagal Švietimo informacinių technologijų centro inf.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 12 53

El. paštas info@smm.lt