Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Misija Sibiras“ kviečia pasivaikščioti Igarkoje
event 2017-04-24 domain Švietimo informacinių technologijų centras

„Misija Sibiras“ kviečia pasivaikščioti Igarkoje

​Valstybės pažinimo centre atidaryta unikali paroda „Pasivaikščiojimas Sibire“, kurios metu įžengę pro salės duris lankytojai pasijunta lyg esantys už 5000 km nuo Lietuvos, Šiaurės Sibire. Pasivaikščioti tarp Igarkos, kur pernai vyko „Misija Sibiras‘16“ ekspedicija, beržų penktadienį susirinko beveik 100 vilniečių ir svečių.

Galimybę pasijusti ekspedicijos Igarkoje dalimi ir atrasti gyvąją istoriją, kurią „Misija Sibiras‘16“ dalyviai atrado bendraudami su lietuvių tremtinių artimaisiais, tebegyvenančiais Sibire, tvarkydami iki šiol išlikusias didžiausias lietuvių tremtinių kapines buvusios SSRS teritorijoje, parodos organizatoriai suteikia kiekvienam norinčiajam.

Tai tik įrodo, kad svarbiausia misija vyksta ne už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos, o čia, mūsų šalyje, skleidžiant pilietiškumo žinią toliau. Parodoje lankytojai turėjo progą pasivaikščioti ne vien stilizuotame beržyne, susipažinti su fotografijomis ir videomedžiaga, bet ir persikelti į Igarką pasitelkę virtualiąją realybę. Kiekvienas norintysis galėjo pajusti net Igarkos skonį – parodos organizatoriai lankytojus vaišino tikra beržine sula.

„Kasmet išvykstančias ekspedicijas palaiko šimtai, tūkstančiai žmonių, ir tai įrodo projekto reikalingumą ir reikšmę. Ši misija buvo, yra ir bus reikalinga, o parodos atidarymas yra dar vienas didžiulis žingsnis to, kad misija sklistų taip plačiai kaip tik įmanoma, link“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, sveikindama „Pasivaikščiojimo Sibire“ atidarymo svečius.

Kalbėdamas apie parodą, projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas sakė: „Per visą projekto gyvavimo laikotarpį esame turėję pačių įvairiausių parodų pačiose skirtingiausiose vietose, ir drąsiai galiu teigti, kad tai pati inovatyviausia ir moderniausia paroda, kurią esame turėję. „Misija Sibiras“ yra jau nebe projektas – tai reiškinys, jungiantis didžiulę bendruomenę ir kasdien atrandantis vis naujas pilietiškumo sklaidos formas.“

Pasivaikščioti Sibire lankytojai kviečiami vienoje moderniausių pilietiškumo erdvių, todėl kiekvienoje parodos dalyje galima atrasti skirtingų ir inovatyvių informacijos pateikimo formų. Apie tai kalbėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Rūta Kačkutė. Ji džiaugiasi, kad sutapo „Misija Sibiras“ ir Valstybės pažinimo centro lūkesčiai. „Projektas „Misija Sibiras“ ieškojo erdvės, kuri pasiektų kuo platesnę auditoriją, o Valstybės pažinimo centras visada laukia naujų renginių ir parodų formų, todėl laikas atidaryti parodą buvo tobulas.“

„Mūsų istorija yra skausminga, tačiau į tai pažvelgti ir ją atrasti visada galime naujomis formomis ir būdais. Inovacijos ir naujosios technologijos ir yra šie alternatyvūs būdai leidžiantys prisiliesti prie mūsų praeities ir ekspedicijos patiems“, – teigė pagrindinio parodos rėmėjo TELE2 Korporacinės komunikacijos vadovas Baltijos šalyse Andrius Baranauskas. 

Pasivaikščioti Sibire parodos organizatoriai kviečia iki pat lapkričio mėnesio.