Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Eurydice“ ataskaita apie mokymo laiką Europoje 2016-2017 m. m.
event 2017-06-13 domain Lyderių laikas

„Eurydice“ ataskaita apie mokymo laiką Europoje 2016-2017 m. m.

Europos Sąjungos Taryba išsikėlė tikslą iki 2020 m. sumažinti 15-mečių, turinčių žemus skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų pasiekimus, skaičių iki mažiau nei 15%. Kaip Europos šalys ketina šio tikslo pasiekti?

Veiksmingas mokymasis priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau, be abejo, svarbų vaidmenį vaidina mokymosi procese vaidina mokinių mokymui skiriamas laikas. Kaip šalys gali geriausiai organizuoti ribotą laiką tarp skirtingų dalykų, užtikrinant, kad visi mokiniai turėtų galimybę plėtoti savo mokymosi potencialą įvairiose srityse?

Šioje ataskaitoje nagrinėjamas trumpiausias rekomenduojamas mokymo laikas pagal ugdymo lygį ir keturis svarbiausius mokomuosius dalykus (t. y. skaitymą, rašymą ir literatūrą, matematiką, gamtos mokslus ir užsienio kalbas) 37 Europos šalių dieninėse privalomojo bendrojo ugdymo mokyklose. Pateikiami duomenys apie mažiausius reikalavimus, nustatytus kompetentingų institucijų 42 švietimo sistemų privalomojo ugdymo programose 2015–2016 m.

Ataskaitoje pateikiama lyginamoji mokymui skirto laiko skirtumų apžvalga tarp pradinio ir privalomo bendrojo vidurinio ugdymo. Joje taip pat atskleidžiami svarbiausi pokyčiai, įvykę 2010–2011 m.

Lyginamoji apžvalga nagrinėja politikos pokyčius, kurie įvyko per pastaruosius metus dėl rekomenduojamo mokymo laiko ir jo pasiskirstymo tarp dalykų. Ypatingas dėmesys skiriamas keletui dalykų, kurie šiuo metu ypač svarbūs Europos lygmeniu: skaitymas, rašymas ir literatūra, matematika, gamtos mokslai, kalbos ir kūno kultūra.

Leidinyje pateikiamos atskirų šalių diagramos ir žemėlapiai, iliustruojantys trumpiausią mokymo laiką pagal valstybes ir mokomuosius dalykus.

Ataskaitą „Recommended Annual Instruction Time in Full-time Compulsory Education in Europe – 2016/17" anglų kalba pateikiame prisegtą apačioje.