Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Metodų mugėje“ – specialistų patarimai, kaip žaidimų pagalba padėti vaikams pažinti save ir pasaulį
event 2017-05-11 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

„Metodų mugėje“ – specialistų patarimai, kaip žaidimų pagalba padėti vaikams pažinti save ir pasaulį

Žaisdami vaikai žymiai lengviau perpranta net ir sudėtingiausius dalykus – visuomenės ar gamtos mokslų dėsnius, savo emocijas. Ši aktyvi ir natūrali veikla leidžia vaikams pramogauti ir mokytis tuo pačiu metu. Tai įrodyti pasirengę „Metodų mugės ŽAIDIMŲ VAIVORYKŠTĖ“ organizatoriai, gegužės 12–13 d. kviečiantys darželių, mokyklų, būrelių pedagogus bei tėvus į Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamą didžiausią žaidimų renginį.

Žaidimai – ypač veiksminga priemonė ugdyti vaikų emocinį intelektą. „Nors vaikai puikiausiai valdo modernias technikas, tačiau nemoka suvaldyti savo jausmų, išspręsti kasdieninių nesutarimų su draugais, jiems stinga kantrybės. Kiekviena karta tampa vis protingesne, tačiau emociniai ir socialiniai įgūdžiai prastėja“, – pastebi psichologė Gintarė Meslinienė, VšĮ „Psichologinio konsultavimo grupė“ vadovė. Pasak G. Meslinienės, tokios tendencijos nestebina, nes vaikams nėra paprasta kalbėtis apie emocijas dėl patirties stokos ar negebėjimo atpažinti savo jausmų. O ir mes, suaugusieji, daugiausiai dėmesio skiriame vaikų intelektinių gebėjimų, logikos lavinimui, vengdami emocijų temos. Tačiau ši tema, pasak G. Meslinienės, labai svarbi, nes sėkmę gyvenime lemia ne kognityvinis (IQ), o emocinis intelektas (EQ), kadangi būtent jis užtikrina tinkamą asmens  emocijų raišką ir kontrolę, savigarbą, sklandų bendravimą ir bendradarbiavimą su kitais, produktyvų problemų sprendimą bei atsparumą stresui. 

Pirmoji „Metodų mugės“ diena (gegužės 12-oji) skirta pedagogams. Praktikumų, Žaidimų, Diskusijų, Metodinių priemonių erdvėse vyks apie 70 kvalifikacijos tobulinimo renginių: seminarų, edukacinių ir kūrybinių dirbtuvių, paskaitų, diskusijų. Metodinių priemonių parodoje bus pristatoma gausybė inovatyvių edukacinių žaidimų, kuriuos sukūrė patys mokytojai, taip pat veiks atviros žaidimų erdvės.

Šalia emocinių bei socialinių gebėjimų ugdymo „Metodų mugėje“bus pristatomos ir tokios temos, kaip eksperimentų, edukacinių žaidimų panaudojimas matematikos, gimtosios kalbos, pasaulio pažinimo ar  kitose pamokose, netradicinių erdvių bei priemonių svarba ugdymo procese.

Renginio metu vyks gausybė kūrybinių (dailės, keramikos, judesio, teatro, muzikos, balso valdymo ir kt.) dirbtuvių, kūrybiškumo ir naujų idėjų generavimo, taip pat efektyvios komunikacijos bei lyderystės užsiėmimų. 

Užsiėmimus ves praktikai – aktyvūs pedagogai, dailininkai, sportininkai, edukologai, psichologai, mokslų daktarai.

Antroji „Metodų mugės“ diena (gegužės 13-oji) skirta ŠEIMAI. Šią dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks dešimtys įdomių ir naudingų nemokamų užsiėmimų – seminarų, kūrybinių dirbtuvių edukacinių žaidimų. 

Daugiau informacijos – ČIA

http://lvjc.lt/metodu-muge-2017/