Tinklalapio logotipas
Grįžti

Inovatyvus mokymas šiuolaikinėje mokymosi aplinkoje
event 2017-06-23 domain Lyderių laikas

Inovatyvus mokymas šiuolaikinėje mokymosi aplinkoje

 

Didžiuojamės „Lyderių laiko“ bendruomenės narių darbais!

Naudojant „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ sprendimą klasėje, mokytojui vesti pamokas tampa paprasčiau, o vaikams mokytis – kur kas smagiau ir įdomiau.

Edita Rabizaitė
, Kauno K.Griniaus progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, IKT koordinatorė, Microsoft Innovative Educator Fellow, inovatyvaus mokymo ekspertė bei projekto „Lyderių laikas 2“ Formaliųjų lyderystės studijų ISM Vadybos ir ekonomikos universitete magistrė, – mokymų programos rengėja, ruošėja, vienintelė lektorė, kuri vedė 9 mėnesių mokymus, parengusius mokytojus mokyti inovatyviai.
 
Kas gi yra šiuolaikinė mokymosi aplinka (ŠMA)?
 
Tai išbaigtas, integruotas sprendimas mokyklai, sukurtas galvojant apie dabartinės kartos poreikius. Tai klasė, kurioje veikia belaidis internetas, o efektyviai ir įdomiai mokytis padeda išmanieji įrankiai: interaktyvi lenta, planšetiniai ir mokytojo kompiuteriai; speciali programinė įranga; elektroninės EMA pratybos, elektroninis dienynas ir virtuali pasiruošimo egzaminams sistema.
 
 
telia
 
Kuriant ŠMA dalyvavo stipriausios ir pažangiausios savo srityse kompanijos: „Teo“, „Microsoft“, „TAMO“, „HP“ ir „BMK“.
 
Buvo sukurta analogų neturinti Baltijos šalyse Office 365 akademija mokyklų kolektyvams, kurios idėjos autorė, turinio kūrėja ir įgyvendintoja – Edita Rabizaitė.
 
Didelis K. Griniaus progimnazijos indėlis – praktiniai pavyzdžiai, įrankių pritaikymas, besimokančių mokyklų bendruomenės subūrimas. Projekto sėkmę užtikrino „Microsoft“ – Šarūno Končiaus konsultacijos, asociacijos „Infobalt" Švietimo ir žmogiškųjų išteklių komiteto pirmininkės Ingridos Stankevičienės palaikymas.
 
Įgyvendinant projektą „Šiuolaikinė mokymo(-si) aplinka“, Kauno Kazio Griniaus progimnazija kartu su UAB „Microsoft Lietuva“ vykdė nuotolinius mokymus 14 mokyklų komandoms iš Kauno, Šiaulių, Klaipėdos.
 
Net 120 pedagogų baigė mokymus ir jau yra pasiruošę kurti išmanias ir įtraukiančias pamokas.
 
Susijusi medžiaga:
 
„Telia“ imasi globoti startuolius
Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka (ŠMA) projekto patirties pristatymas
Komplektas „Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka“
ŠMA projekto knyga

Dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios klaidingos informacijos mūsų tinklalapyje taip pat buvo įsivėlusi klaida: gerb. Edita pati yra programos, mokymų idėjos autorė, kūrėja ir įgyvendintoja. Ji mokymuose nedalyvavo, bet pati rengė mokytojus dirbti inovatyviai. Atsiprašome gerb. Editos ir visų mūsų tinklalapio skaitytojų.