Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dėl seksualinio pobūdžio testo tikybos pamokoje pradės tyrimą: vaikai užduotis sprendė nuolatos?
event 2017-05-18 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Dėl seksualinio pobūdžio testo tikybos pamokoje pradės tyrimą: vaikai užduotis sprendė nuolatos?

​Kaune bręsta naujas tikybos pamokos skandalas. Vienoje mokykloje per tikybos pamoką devintokai turėjo spręsti šokiruojantį testą: atsakyti į klausimus, kada reikia atrodyti seksualiai, kokie jausmai aplanko po nesantuokinio lytinio akto, taip pat – kurioje vietoje prasideda lytiniai organai. Tikybos mokytojas įsitikinęs, kad kai kurie klausimai paauglius skatina užsiiminėti seksu.

Kokie jausmai dažnai aplanko po nesantuokinio lytinio akto? Kurioje vietoje prasideda lytiniai organai? Kam reikalinga lytinė energija santykiuose prieš santuoką? Į tokius klausimus per tikybos pamoką turėjo atsakyti vienos Kauno mokyklos devintokai.
 
Testas – visų metų tikybos kursą apibendrinanti užduotis, todėl yra vertinama pažymiu. Testą apie lytinius santykius parodėme vienam sostinės mokyklos tikybos mokytojui. Pedagogas įsitikinęs, kad kai kurie testo klausimai ne tik turi mažai ką bendro su tikyba, bet paauglius taip pat skatina išmėginti nesantuokinį seksą.
 
Teste pasitaikė ir klausimų apie meilę, sielą, skaistybę, santuoką. Tiesa, ir šie klausimai, švelniai tariant, keistoki. Štai, pavyzdžiui, prie klausimo, kas teikia santuokos sakramentą, skliausteliuose įrašyta mokytojo pastaba „karočia, sėkmės“.
 
Psichiatrai tokį testą vadina agresyviu. Be to, kai kurie testo klausimai net neturi teisingų atsakymų, o tam, kad į juos būtų galima atsakyti, reikia ilgų studijų.
 
„Šitoks testas, jisai ką rodo. Išankstines nuostatas, jau akivaizdu. Vėl tas homofobiškumas, iš anksto testas paduoda atsakymus, kad nesantuokiniai lytiniai santykiai yra baisu, košmaras, ir tik toks variantas. Yra grasinimo, gąsdinimo principas. Pirmiausia, vaikams tokie dalykai neveikia, jie gali šaipytis. O šaipydamiesi jie pakenkia pačiam tikėjimui“, – sako psichiatras.
 
LNK žiniomis, lytiškumo klausimai Kauno mokykloje per tikybos pamoką dėstyti mažiausiai metus. Testą sudarė pats tikybos mokytojas. Lietuvos katechetikos centro sudarytose metodinėse rekomendacijose tikybos mokytojams apie lytinius santykius, homoseksualumą ar prostituciją siūloma dėstyti. Tiesa, remiantis Šventuoju Raštu.
 
Vis dėlto tokio testo prasmės nesupranta ir ekspertai. Testas pribloškė ir Kauno valdžią. Savivaldybė aiškinsis: šis testas – vienkartinis nesusipratimas ar devintokai tokia informacija buvo „farširuojami“ nuolatos. Tada ir paaiškės, kas gresia testą moksleiviams spręsti davusiam mokytojui.
 
Plačiau – reportaže.