Tinklalapio logotipas
Grįžti

Prasidėjo registracija į aukštąsias mokyklas: mažėja siūlomų studijų programų
event 2017-06-05 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Prasidėjo registracija į aukštąsias mokyklas: mažėja siūlomų studijų programų

​Ketvirtadienį, iškart po vidurnakčio, abiturientai jau pradėjo teikti prašymus studijuoti. Pirmąkart bendrojo priėmimo sistemoje internetu galima registruotis ne tik į universitetus, kolegijas, bet ir į profesines mokyklas.

Priėmimą studijuoti organizuojančios asociacijos vadovas sako, kad šiais metais abiturientai gali rinktis iš 19 universitetų ir 21 kolegijos. Pasak jo, kasmet šių įstaigų mažėja po vieną-dvi. Atitinkamai mažėja ir siūlomų studijų programų.
 
Nors abiturientai dar nespėjo išlaikyti visų pasirinktų abitūros egzaminų, prašymus studijuoti ėmė teikti sparčiai. Pačią pirmąją dieną iki 12 valandos registravo apie tūkstantį prašymų. Pusė iš jų rinkosi studijas Vilniaus universitete.
 
Populiariausios specialybės šiemet, pirmos dienos duomenimis, smarkiai nesikeičia. Panašūs pasirinkimai vyrauja kiekvienais metais.
 
„Na, čia tradicijos išlieka ir nekinta metai iš metų. Tai ir medicina, teisė, ekonomika, informacinės technologijos ir kitos su informacinėmis technologijomis susijusios programos“, – sakė LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.
 
Klaipėdos universiteto Rektoriaus teigimu, šiemet studentams pasiūlyta dviem studijų programomis mažiau negu pernai. Šįryt universitetas sulaukė 166 prašymų studijuoti. Čia populiariausia psichologija ir žurnalistika.
 
Na, o norintieji studijuoti Šiaulių universitete, iki pietų buvo pateikę apie pusšimtį prašymų. Čia pirmąją dieną abiturientai rinkosi naujai universiteto siūlomas programas: visuomenės sveikatą ir programų sistemas, taip pat aktyviai registravo prašymus į ikimokyklinį ugdymą. Tiesa, šiais metais universitetas atsisakė net 10 anksčiau siūlytų studijų programų, nes jos nesurinko pakankamo studentų skaičiaus.
 
Primename, kad Seimas svarsto Vyriausybės pateiktą universitetų tinklo pertvarkos planą, kuriuo numatoma, jog Lietuvoje turėtų likti tik 5 valstybiniai universitetai vietoj dabar veikiančių 14-os.