Tinklalapio logotipas
Grįžti

Chaosas: dėl vaikų priėmimo į mokyklas tėvai priversti imtis gudrybių
event 2017-06-15 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Chaosas: dėl vaikų priėmimo į mokyklas tėvai priversti imtis gudrybių

​Vilniuje dėl naujos priėmimo į mokyklas tvarkos – chaosas. Moksleivių tėvai priversti imtis gudrybių, kad atžalos gautų vietą norimoje mokykloje. Kai kuriose mokyklose konkurencija arši – net 6 į vieną vietą. Valdžia gina naująją tvarką, esą pirmenybę mokyklos turi teikti vaikui, gyvenančiam jos teritorijoje. 

„Gyvename Balsiuose nuo 2013 metų, prideklaravę, namą pasistatę. Jeigu negauni mokyklos, o gauni kažkur senamiestyje ar kur nors ten už „Ozo“, „Panoramos“, tai dabar įsivaizduokit. Aš viena su vaikučiu, turėčiau vežti pirmyn atgal per Vilniaus kamščius, tai spėkit, kiek čia laiko gautųsi. Ir taip dukart dienoj. O vyras dirba Kaune, tai išeina, kad prie privežiojimo lieku tik aš. Tokioje situacijoje rankos dreba“, – sakė Balsių gyventoja.
 
Ne tik Balsių, bet ir viso Vilniaus gyventojai tapo savivaldybės naujosios priėmimo į mokyklas tvarkos įkaitais. Bendroji registracijos sistema leidžia pasirinkti 5 mokyklas, į kurias būtų leidžiami vaikai. Ar norai realūs, sprendžiama sumuojant taškus.
 
Pavyzdžiui, taškai gaunami už laiką, kiek vaikas yra deklaruotas gyvenamojoje vietoje, ar mokykloje mokosi brolių, seserų, atsižvelgiama, ar šeima socialiai remtina.
 
„Pirmenybę prieš kitus vaikus patekti į mokyklą turi tie, kurių broliai arba seserys jau mokosi mokykloje. Tuo tarpu vaikai, kurie auga šeimoje vieni, jo tokio prioriteto niekada neturės. Todėl vienturčiai vaikai yra ignoruojami. Taip pat vaikai, kurie turi jaunesnius brolius arba seseris, kurie lanko darželį. Šeima išveda vyriausiąjį vaiką į mokyklą, jau jie nebegauna jokio prioriteto ir lieka už sąrašo ribos“, – sakė Balsių gyventoja Lina.
 
Tačiau sostinės valdžia griežtai laikosi savo. Sistema esą funkcionuoja, o vaikai, kurie pakliuvo į mokyklas netoli namų, buvo to verti.
 
Tėvai nevengia gudrauti. Vaikai registruojami kitur, nei iš tikrųjų gyvena. Pavyzdžiui, pas giminaičius ar draugus. Tačiau savivaldybė į šią spragą užlopė.
 
Plačiau – reportaže.