Tinklalapio logotipas
Grįžti

Abiturientų dėmesiui: nebus vertinamas istorijos egzamino 24 klausimas
event 2017-06-16 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Abiturientų dėmesiui: nebus vertinamas istorijos egzamino 24 klausimas

Lietuvos mokyklų abiturientai pirmadienio rytą laikė valstybinį istorijos egzaminą. Savo žinias šiemet nusprendė patikrinti daugiau nei 10 tūkst. moksleivių.

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) praneša, kad istorijos valstybinio brandos egzamino vertinimo komisijos vyresniųjų vertintojų posėdyje priimtas sprendimas nevertinti užduoties 24 klausimo. Kandidatų rezultatai bus skaičiuojami iš 99 užduoties taškų.
 
Siūlome susipažinti su užduotimi:
 
Kuri iš šių organizacijų sovietinės okupacijos metais buvo įkurta užsienyje?
 
A Lietuvos Helsinkio grupė.
B Lietuvos laisvės kovos sąjūdis.
C Lietuvos laisvės lyga.
D Vyriausiasis Lietuvos išlaisvinimo komitetas.
 
Pasirodo, visi atsakymų variantai yra neteisingi. Lietuvos Helsinkio grupė buvo įkurta Lietuvoje Maskvos grupės pavyzdžiu 1976 metais, nors dalis dokumentų buvo tvarkoma Maskvoje, kuri Sovietų Sąjungoje vargiai gali būti vertinama kaip „užsienis“, be to, pati organizacija veikė Vilniuje. Lietuvos laisvės kovos sąjūdis buvo įkurtas okupuotoje Lietuvoje 1949 metais. Lietuvos laisvės lyga buvo įkurta Lietuvoje 1978 metais. O Vyriausiasis Lietuvos išlaisvinimo komitetas buvo įkurtas 1943 metais, kol Lietuva dar buvo okupuota nacistinės Vokietijos.
 
Nacionalinio egzaminų centras jau paviešino istorijos egzamino užduotis. Savo žinias galite pasitikrinti čia. Anot centro direktorės Saulės Vingelienės, rezultatai vėliausiai bus paskelbti liepos 11 dieną.