Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniaus mokyklose – būsimų pirmokų tėvų kova dėl vaiko vietos klasėje
event 2017-06-13 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vilniaus mokyklose – būsimų pirmokų tėvų kova dėl vaiko vietos klasėje

Vilniaus mokyklose – būsimų pirmokų tėvų kova dėl vaiko vietos klasėje. Kai kuriose mokyklose konkurencija nemaža – 6 į vieną vietą.

Savivaldybė šiemet leido tėvams prašymus teikti į penkias norimas mokyklas, tačiau sugriežtino vaikų priėmimo tvarką – pirmenybę mokyklos privalo teikti vaikui, gyvenančiam jos teritorijoje. Nemažai tėvų sunerimę – kur vaiką reiks dėti, jei vietos neatsiras nei vienoje mokykloje.

Vilniaus Šviesos pradinėje mokykloje mokytojų komisija rūšiuoja norinčiųjų patekti į pirmas klases anketas. Prašymų gauta beveik 300-ai, bet mokytis galės tik trečdalis – taigi 3 pirmokai pretenduoja į vieną vietą. Rajone veikia dar trys mokyklos, bet daugelis tėvų pirmiausia registravosi į šią.
 
Šiemet Vilniuje įsigaliojo nauja patekimo į mokyklas tvarka. Tėvams leista registruotis keliose mokyklose, bet ne daugiau nei į 5-kias, tačiau atranka griežtesnė– pirmenybė teikiama mokyklai priskirtoje teritorijoje registruotiems vaikams.
 
Mokyklos jau apibendrino duomenis apie vaikų priėmimą, o tėvai, gavę žinutes, iki savaitės vidurio turi apsispręsti, į kurią leis vaiką.
 
Tačiau nemažai tėvų iki šiol negavo jokio atsakymo, nors prašymus pateikė net kelioms mokykloms.
 
Plačiau – reportaže.