Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vasaros kursai „Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme. Pilietis ir šalies gynyba“. Iššūkiai ir pirmieji įspūdžiai
event 2017-06-08 domain Ugdymo plėtotės centras

Vasaros kursai „Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme. Pilietis ir šalies gynyba“. Iššūkiai ir pirmieji įspūdžiai
Kursai prasidėjo birželio 5 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

Į šiuos kursus sugužėjo mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Ugdymo plėtotės centras kartu su partneriais Pilietinio pasipriešinimo ir mobilizacijos departamentu prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės Dragūnų batalionu parengė unikalią kursų programą. Pagal ją mokytojai susipažino su šauktinių gyvenimo kasdienybe, išsiaiškino būdus, kaip mažiau nukentėti tapus įkaitu ir kaip kovoti rezistencinį karą. Mokytojai ne tik išbandė kareiviškas lovas, bet ir patys patyrė iššūkį – su karine ekipuote vyko į naktinį išgyvenimo žygį. Per šį žygį mokytojai išmoko užsimaskuoti, iš šakų susiręsti užuovėją nakčiai, susirasti vandens, išbandyti save naktiniame orientaciniame žygyje pelkėtoje vietovėje.

Žygio dalyviai pasidalijo mintimis apie savo patirtis. Jame dalyvavusi mokytoja savo refleksijoje rašė: „Niekada nepamiršiu naktinio žygio, kurio metu įgijau labai daug patirties. Visa tai būtinai perduosiu savo mokiniams.“ Kita dalyvė teigė, jog žygio metu labiausiai privertė susimąstyti tai, kaip ekstremali situacija gali ją veikti, paskatino įvertinti save iš naujo, pakeisti požiūrį. Na, o dar viena mokytoja antrąją kursų dieną pavadino didžiąja įspūdžių diena.

Kita patirtis, padariusi dalyviams didžiulį įspūdį, buvo apsilankymas AB „Klaipėdos nafta“ – čia susipažinta su naftos terminalo „Independence“ reikšme Lietuvos nacionaliniam saugumui. Išvykoje dalyvavęs mokytojas šį apsilankymą įvertino kaip „nepakartojamą patirtį, susitikimą su vienu iš „Independence“ projekto vadovų“, nes sužinojo apie šį projektą be žiniasklaidos „šiukšlių“. Projektas, jo nuomone, formuoja Lietuvos kaip regiono lyderės vaidmenį – mūsų patirtis pristatoma kaip etalonas visoms ES šalims.

Nuotraukų galeriją galite peržiūrėti socialinio tinklo „Facebook“ Ugdymo plėtotės centro paskyroje.

Tai tik keletas pirmųjų įspūdžių. Vasaros kursai tęsiasi...

Jei susidomėjote, dar galite užsiregistruoti į birželio 19–22 d. vyksiančius vasaros kursus Klaipėdoje. Dalyviai laukiami grupėse „Mokymasis tyrinėjant STEAM kontekste“, „Mokymasis tyrinėjant įvairiose aplinkose“, „Mokymosi motyvaciją skatinanti aplinka“ (pradinių klasių mokytojams), „Kūrybiškumas vadovo darbe – būtinybė ar privalumas?“ (mokyklų vadovams) ir „Skaitmeninių įrankių naudojimas įvairių dalykų pamokose“.

Salomėja Bitlieriūtė,
Kvalifikacijos tobulinimo skyriaus metodininkė