Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministerijos leidiniuose apžvelgiama švietimo ir mokslo kokybė
event 2015-01-16 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministerijos leidiniuose apžvelgiama švietimo ir mokslo kokybė

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir išleido naujus leidinius, skirtus Lietuvos švietimo problemų analizei ir 2014 m. švietimo ir mokslo statistikai.

Leidinyje „Matematinis raštingumas PISA tyrimų pagrindu“ pateikiami išsamūs 2012 m. vykdyto EBPO PISA (Programme for International Student Assessment) tyrimo rezultatai apie penkiolikamečių mokinių matematinį raštingumą ir gebėjimą matematines žinias pritaikyti netikėtose, gyvenimiškose situacijose.

Analizėje pateikiama informacija, kaip mokiniams sekasi suvokti matematikos sąvokas ir koks yra ryšys tarp matematikos pamokose sprendžiamų uždavinių ir matematinio raštingumo rezultatų. Taip pat leidinyje apžvelgiama, kaip PISA tyrimuose apibrėžiamas matematinis raštingumas ir kokias užduotis mokiniams teko atlikti šio tyrimo metu. 

Leidinyje „Kitas žvilgsnis į ugdymo procesą“ analizuojama, kokie veiksniai turi įtakos mokinių pasiekimams. Taip pat pateikiamos mokytojų, mokinių, jų tėvų nuomonių tyrimų išvados  apie ugdymą, mokyklos aplinką.

Statistikos leidiniuose pateikiami pagrindiniai statistiniai duomenys apie ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, bendrąjį ugdymą, pirminį profesinį mokymą, aukštojo mokslo studijas, mokslą. 

Plačiau skaitykite:

2014 m. Lietuvos švietimo ir mokslo statistika: 

„Lietuvos švietimas skaičiais 2014. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas“ 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt