Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame pasinaudoti kino edukacinėmis galimybėmis
event 2015-01-22 domain Ugdymo plėtotės centras

Kviečiame pasinaudoti kino edukacinėmis galimybėmis

Mūsų vaikus atkakliai siekti žinių gali įkvėpti prancūzų dokumentinio filmo „Pakeliui į mokyklą“ (Sur le chemin de l’ecole, 2012) herojai.

Džeksoną iš Kenijos, Karlitą iš Argentinos, Zahirą iš Atlaso kalnų Maroke ir Indijos Bengalijos įlankoje gyvenantį Samuelį skiria tūkstančiai kilometrų, tačiau vienija ištvermė ir drąsa siekti žinių. Štai Džeksonas su sesute kiekvieną rytą ir vakarą nužygiuoja po 15 km pėsčiomis per savaną, kurioje knibžda daug laukinių žvėrių. Zahira pirmadieniais įveikia net po 22 km į mokyklos internatą. Pavojingi kalnų keliukai ir perėjos jos nebaugina.

Filmo herojų istorijos skatina diskutuoti apie mokymąsi ir asmenybės brandą, šiuolaikinės mokyklos vietą vaiko gyvenime, švietimo sistemų skirtumus ir panašumus įvairiose kultūrose. Šie klausimai švietimui aktualūs, todėl filmą į savo repertuarą įtraukė ir mokykloms skirto projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai. Mokyklos kviečiamos užsisakyti filmo peržiūras ir diskusijas po jų, paskatinti vaikus prisiminti, kaip mokyklas lankė jų seneliai, kaip ilgai į jas anksčiau keliaudavo atokiuose kaimuose gyvenantys vaikai.

Vilniaus, Kauno ir Panevėžio mokyklas projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai kviečia užsisakyti filmo peržiūras svetainėje www.mokausiiskino.lt nurodytais kontaktais nuo 2015 metų sausio 26 dienos.

Plačiau apie filmą rasite http://www.mokausiiskino.lt/puslapis/389/filme-pakeliui-i-mokykla-mokytis-trokstanciu-vaiku-istorijos

Kita edukacinė galimybė –  filmavimo mobiliaisiais telefonais dirbtuvėlės „Paversk žodžius vaizdais“. Jos gali itin praturtinti lietuvių literatūros pamokas. Siūlome mokiniams pasirinkti trumpą lietuvių literatūros kūrinį ir jo nuotaiką bei pagrindinę mintį perteikti trumpu filmu.

Pusdienio trukmės dirbtuvėse „Paversk žodžius vaizdais“  mokiniai išmoks kurti paveikius vaizdus, juos montuoti. Su mokiniais dirbs jauni režisieriai Tomas Smulkis, Andrius Blaževičius, Jonas Tertelis, Jūratė Samulionytė, Ieva Veiverytė, Kristina Buožytė. Užsiėmimai, skirti 6–12 klasėms, vyksta „Skalvijos“ kino centre.

Išsamesnę informaciją rasite adresu http://www.mokausiiskino.lt/puslapis/378/registracija-filmavimo-mobiliaisiais-telefonais-dirbtuves 

Jadvyga Duksienė, IT skyriaus metodininkė