Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vyksta seminaras dėl užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino siejimo su Metmenimis procedūrų
event 2015-01-27 domain Nacionalinis egzaminų centras

Vyksta seminaras dėl užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino siejimo su Metmenimis procedūrų

2015 m. sausio 28–30 d. Vilniaus universitete vyksta Europos šiuolaikinių kalbų centro (European Centre for Modern Languages) ir Nacionalinio egzaminų centro seminaras, skirtas užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino (VBE) siejimui su Bendraisiais Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenimis (BEKM). Seminare dalyvaus Vilniaus universiteto ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojai, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, vidurinių mokyklų mokytojai. Atvyksta patyrę lektoriai – BEKM ekspertai Jose Noijonsas iš Olandijos ir Gaboras Szabo iš Vengrijos.

Pagrindinis seminaro tikslas – aptarti 2014 m. užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino užduotis, jų validumą ir atitiktį B1 ir B2 lygiams. Kitas ne mažiau svarbus klausimas susijęs su naujuoju užsienio kalbų VBE modeliu, kuris bus įgyvendinamas nuo 2016 m. Tiek Lietuvos pedagogų bendruomenei, tiek mokiniams ir jų tėvams kelia nerimą kalbėjimo testo vykdymas, kuris nuo 2016 m. tampa VBE dalimi. Tad Europos šiuolaikinių kalbų centro ekspertų pagalba ir patarimai, kaip užtikrinti kalbėjimo testo validumą, parengti vertinimo kriterijus ir numatyti siejimo su BEKM procedūras, yra itin reikalingi.

Pirmieji užsienio ekspertų atsiliepimai, kurių sulaukėme besirengdami seminarui, yra pozityvūs. Lygindami Baltijos šalių pasiekimus su kitomis Vakarų Europos šalimis, ekspertai palankiai vertina ir užsienio kalbų egzaminų sistemą, ir egzaminų statistinių analizių viešinimą, ir probleminių klausimų kėlimą, sistemingai vykdomas reformas. Per pastaruosius 20 metų Lietuvoje pavyko suformuoti pažangią ir nuo kitose Europos Tarybos šalyse veikiančios egzaminų sistemos nė kiek neatsiliekančią užsienio kalbų VBE rengimo ir vykdymo praktiką.

Europos šiuolaikinių kalbų centras, nuo 1994 m. veikiantis Grace (Austrijoje), yra Europos Tarybos institucija, prisidedanti prie pažangios kalbų mokymo(si) praktikos sklaidos 33 Europos Tarybos šalyse. Kalbų centro lėšomis rengiami mokymai ir tarptautiniai seminarai suteikia progų dalytis patirtimi, sulaukti nešališkų vertinimų iš užsienio ekspertų ir dar kartą pasitikrinti, ar daugeliui pažįstamas B2 kalbos mokėjimo lygio apibūdinimas vienodai suprantamas ir interpretuojamas skirtingose šalyse, ar vienos šalies taikoma kalbos egzaminų sistema atitinka pažangią kitų Europos šalių praktiką.