Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nacionalinis 23 tūkst. mokinių sudominusios „Euro lygos“ finalas jau rytoj
event 2015-01-29 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Nacionalinis 23 tūkst. mokinių sudominusios „Euro lygos“ finalas jau rytoj

Sausio 30 d., penktadienį, Vilniuje renkasi į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą patekusios šalies mokyklų komandos. Iš visos Lietuvos atvykusius mokinius prieš finalinę užduotį sveikins Švietimo ir mokslo bei Finansų ministrai – Dainius Pavalkis ir Rimantas Šadžius. Sausio 30 d., penktadienį, Vilniuje renkasi į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą patekusios šalies mokyklų komandos. Iš visos Lietuvos atvykusius mokinius prieš finalinę užduotį sveikins Švietimo ir mokslo bei Finansų ministrai – Dainius Pavalkis ir Rimantas Šadžius.

Nacionalinis „Euro lygos“ finalas vyks moderniame Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre. Finalo pradžia 14 val. Nugalėtojų apdovanojimai 18 val.

Konkurso finale dalyvaus po dvi penkių mokinių komandas iš kiekvienos apskrities – viena 5-8 klasių, kita – 9-12 klasių grupėje. Protų mūšio metu paaiškės daugiausiai žinių apie naują Lietuvos valiutą turintys mokinių penketukai.

„Euro lygos“ nugalėtojomis taps po vieną daugiausiai teisingų atsakymų finale pateikusią komandą iš abiejų amžiaus grupių. Konkurso nugalėtojams atiteks elektroninės knygų skaityklės, jų atstovaujamoms mokykloms – daugiafunkciniai žaidimų stalai. Simboliniais suvenyrais bus apdovanoti visi kuriems iki pergalės finale pritrūko vieno žingsnio.

Spalio mėnesį startavusiame konkurse „Euro lyga“ iš viso varžėsi 23 tūkst. mokinių iš beveik 700 šalies mokyklų.  Pirmo etapo metu mokiniai visą savaitę savo žinias apie eurą tikrinosi spręsdami euro testą. Mokyklos, kurių mokiniai testą sprendė geriausiai ir aktyviausiai, buvo pakviestos suformuoti 5 žmonių komandą ir dalyvauti antrame konkurso etape – protų mūšiuose apskričių centruose.

Pirmojo „Euro lygos“ etapo video apžvalga.

Antrasis konkurso etapas vyko gruodžio 13 d. Dešimtyje Lietuvos miestų pačių mokyklų sudarytos komandos varžėsi protų mūšyje, atsakinėjo į įvairius vienaip ar kitaip su euru susijusius klausimus. 500 antrojo etapo dalyvių protų mūšio klausimus vadino tiek žinių, tiek išradingumo reikalaujančiais, o konkurso metu įgytas žinias apie eurą – naudingomis ir praktiškomis.

Antrojo „Euro lygos“ etapo video apžvalga.

„Euro lyga“ – tai Lietuvos Respublikos finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotas konkursas, kuriuo siekta paskatinti mokinius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti juos su praktiniais euro įvedimo aspektais.

 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt