Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniuje – modernus grožio ir aptarnavimo sričių praktinio mokymo centras
event 2015-01-30 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Vilniuje – modernus grožio ir aptarnavimo sričių praktinio mokymo centras

Vilniaus Paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre atidarytas Aptarnavimo paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras. Centras aprūpintas naujausia ir pažangiausia įranga – nuo puikiai įrengtų foto studijų iki salės su naujausiu apšvietimu, bei garso aparatūra būsimiems renginių organizatoriams ir floristikos laboratorijos, kur mokiniai išmoks naujų šio amato technologijų. 

„Moderniame centre bus rengiami grožio ir aptarnavimo sričių profesionalai, paklausūs darbo rinkoje ir patys kuriantys darbo vietas sau ir kitiems“,- atidarydamas naują profesinio praktinio mokymo centrą sakė  švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Ministras pabrėžė, kad nauji praktinio mokymo centrai ir darbdavių įsitraukimas į mokymą sudaro puikias sąlygas parengti tokius specialistus, kurių reikia darbo rinkai. 

Naujajame praktinio mokymo centre didžiausias dėmesys skirtas apeigų ir švenčių organizatoriaus, floristo, dailiųjų odos dirbinių gamintojo, fotografo,  kirpėjo, dekoratyvinės kosmetikos kosmetiko specialybių praktinio mokymo tobulinimui. Tačiau, kaip teigė R. Pečiukaitytė, naująja praktinio mokymo baze galės naudotis ir kitų programų mokiniai. 

Šio projekto finansavimui panaudotos ES fondų (Europos regioninės plėtros fondo) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, iš viso 7,4 mln. litų  (2,4 mln. eurų).

Lietuvoje jau įsteigti 23 sektoriniai profesinio praktinio mokymo centrai, šiemet bus steigiama dar 18. Centrai steigiami jau veikiančiose profesinėse mokyklose, jose įrengiant pačią moderniausią praktinio mokymo bazę.

Kasmet auga mokinių priėmimas į profesines mokyklas. Šiais mokslo metais profesinį mokymą pasirinko dešimtadaliu daugiau pirmakursių nei pernai.  

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt
Tel. (8 5) 219 1253