Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrai pasveikino geriausiai konkurse apie eurą pasirodžiusias mokyklų komandas
event 2015-01-30 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrai pasveikino geriausiai konkurse apie eurą pasirodžiusias mokyklų komandas

Sausio 30 d. sostinėje susirinko į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą patekusios šalies mokyklų komandos. Iš visos Lietuvos atvykusius mokinius prieš finalinę užduotį pasveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir finansų ministras Rimantas Šadžius.

„Konkurso metu jūs ne tik susipažinote su euru, tačiau ir ugdėte svarbias savybes. Iš pradžių įrodėte, kad kiekvienas individualiai esate stiprus, vėliau – kad gebate darniai dirbti komandoje. Linkiu, kad šis savybių duetas taptų jūsų sėkmės valiuta, tokia pat įprasta, kaip jums jau tapo euras,” – finalo dalyviams linkėjo švietimo ir mokslo ministras.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad šis konkursas sudomino ateities Lietuvą – mūsų šalies moksleivius. Viliuosi, kad žaidimo metu įgytos žinios apie eurą jauniems žmonėms pravers ir kasdieniniame gyvenime“, - sakė finansų ministras.

Finaliniame protų mūšyje dalyvauja po dvi penkių mokinių komandas iš kiekvienos apskrities – viena 5-8 klasių, kita – 9-12 klasių grupėje. Dar šiandien vakare, 18 val., paaiškės daugiausiai įvairių žinių apie naują Lietuvos valiutą turintys mokinių penketukai.

„Euro lygos“ laimėtojais taps po vieną daugiausiai teisingų atsakymų finale pateikusią komandą iš abiejų amžiaus grupių. Nugalėtojams atiteks elektroninės knygų skaityklės, jų atstovaujamoms mokykloms – daugiafunkciniai žaidimų stalai. Simboliniais suvenyrais bus apdovanoti visi, kuriems iki pergalės finale pritrūko vieno žingsnio.

Spalio mėnesį startavusiame konkurse „Euro lyga“ iš viso varžėsi 23 tūkst. mokinių iš beveik 700 šalies mokyklų. Pirmo etapo metu mokiniai visą savaitę savo žinias apie eurą tikrinosi spręsdami euro testą. Beveik neklysdamas šį testą išsprendė 2761 mokinys.

Geriausiai ir aktyviausiai euro testą sprendusios mokyklos pakviestos suformuoti komandas iš 5 mokinių ir dalyvauti antrame konkurso etape. Gruodžio mėnesį dešimtyje Lietuvos miestų vienu metu vykusiame protų mūšyje susigrūmė 100 mokyklų suburtų komandų. Daugiausiai žinių ir išradingumo reikalaujančių klausimų įveikę penketukai pateko į šiandien vykstantį finalą.

„Euro lyga“ – tai Lietuvos Respublikos Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijų inicijuotas konkursas, kuriuo siekta paskatinti mokinius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti juos su praktiniais euro įvedimo aspektais.

 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt