Tinklalapio logotipas
Grįžti

bernardinai.lt: Studijų galvosūkis – nekiekvienam išsprendžiamas
event 2015-02-03 domain Švietimo informacinių technologijų centras

bernardinai.lt: Studijų galvosūkis – nekiekvienam išsprendžiamas
Pamažu artėja metas, kada abiturientai turės apsispręsti, ko nori iš gyvenimo, ir kuriuo gyvenimo keliu pasukti . Vieni pabaigę mokyklą tikėsis greitai rasti darbą, kiti ir toliau krims karčias mokslo šaknis, tikėdamiesi saldžių jo vaisių. Studijų pasirinkimas – nelengvas iššūkis, kurį išgyvena kiekvienas abiturientas.
 
Apsisprendimą ir mąstymo procesus minimaliai palengvina – studijų mugės, mokytojai, tėvai, draugai ir kiti jaunuoliui svarbūs autoritetai. 
 
Sausio pabaigoje, Kaune vykusioje 14 aukštųjų mokyklų mugėje, dalyvavo gausus būrys abiturientų, kurie tikėjosi rasti atsakymus į juos kamuojančius klausimus apie studijas ir jų pasirinkimą. Pozityviai nusiteikę jaunuoliai tikino, kad studijos – gyvenimo prioritetas ir jų pasirinkimui reikia skirti itin daug dėmesio bei laiko, o apsisprendimas – nelengvas.
 
Tačiau vis didesnis skaičius jaunuolių savo studijas sieja ne su Lietuva, o su užsieniu. Kalbintas Kauno „Aušros“ gimnazijos abiturientas Vytautas tikino, kad studijuoti Lietuvoje nenori ir savo studijas sieja su Danijos universitetais. Anot vaikino, Danijoje mokslas nemokamas, o ir studijų kokybė, kur kas geresnė, nei Lietuvoje. Vytautui antrino ir gimnazistė Renata. Būsimoji ekonomistė savo studijoms išsirinko vieną iš Didžiosios Britanijos koledžų, kuris merginos manymu ją stipriausiai paruoš ekonomikos sūpuoklėms.
 
Kas lemia vis didesnį jaunimo norą pakelti sparnus ir palikti Lietuvą? Jaunuolių tarpe vis didėjantis kosmopolitiškumas ar prasta aukštojo mokslo kokybė?
 
Vilniaus universiteto akademinių reikalų prodekanas, docentas daktaras Kazimieras Glemža, tikino, kad aukštasis mokslas Lietuvoje atitinka Europos standartus ir jaunuoliai gali drąsiai studijuoti Lietuvoje. „Mūsų programas vertina tarptautiniai ekspertai ir akredituoja maksimaliai šešiem metam. Žinoma pasitaiko ir trijų metų akreditacijos, bet fizikos fakultete visos programos akredituotos maksimaliam periodui.
 
Nepriklausomi specialistai atidžiai peržiūri programas ir pateikia savo išvadas. Tai reiškia, kad galime renkti tokius specialistus ir mes į tai atsižvelgiam. Lazeriai, lazerinės firmos, elektronika pas mus klesti ir tai rodo mūsų aukštojo mokslo kokybę“.
 
Globalėjantis pasaulis, vis didėjantis kosmopolitiškumas, studijų kokybė daro savo įtaką jaunuolių apsisprendimui, bet nėra kertinis akmuo, kuris lemia
apsisprendimą.
 
Moksleiviai vieningai tikino, kad svarbiausias kriterijus renkantis studijas – meilė būsimam darbui. Pasak jaunuolių , turi mėgti savo studijas ir gyventi jomis, nes kitaip nei prestižinis universitetas, nei studijų kokybė nepadės.
 
Jiems antrino mokslo ir švietimo viceministras Rimantas Vaitkus. Viceministras tikino, kad svarbios ne tik karjeros perspektyvos, bet ir aistra studijoms, būsimam darbui.
 
Sprendžiant būsimų studijų galvosūkį iškyla tūkstančiai galimų sprendimių ir vieno teisingo atsakymo nėra. Tačiau optimaliausias variantas padėsiantis išsirinkti gyvenimo kelią – sekti savo širdies balsu, tada paklaida – mažiausia.
 
Sandra Šenker