Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Sekmadienį vyks visuotinis biologijos žinių įsivertinimas prieš egzaminą
event 2015-02-06 domain Švietimo informacinių technologijų centras

15min.lt: Sekmadienį vyks visuotinis biologijos žinių įsivertinimas prieš egzaminą
Vasario 8 d. vyks visuotinis biologijos žinių ir gebėjimų įsivertinimas prieš brandos egzaminą. Nemokamai pasitikrinti biologijos žinias pasirinktu laiku nuo 9 iki 21 val. bus galima interneto svetainėje www.egzaminatorius.lt/isivertink. Užduotims atlikti 11-12 klasių mokiniai turės dvi valandas. Jas atlikti bus galima kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
 
„Įsivertinimo užduotys atitinka egzaminų programų reikalavimus, jas parengė mokytojai-ekspertai, todėl manome, kad gauti rezultatai gana tiksliai atspindės mokinių pasirengimą egzaminui“, – sako internetinės sistemos „Egzaminatorius.lt“ metodikos vadovė Jūratė Mikulevičiūtė.
 
Ekspertė pabrėžia, kad įsivertinti savo žinias bei gebėjimus mokiniai gali anonimiškai ir tik patys matyti savo rezultatus. Dalyvauti projekte visai nesudėtinga – tereikia užsiregistruoti „Egzaminatorius.lt“ interneto svetainėje.
 
Per savaitę nuo registracijos pradžios paskelbimo dalyvauti projekte pareiškė norą daugiau nei 5 tūkst. 11 ir 12 klasių mokinių. Tikimasi, kad pirmajame biologijos etape dalyvaus virš 3 tūkst. moksleivių, o iš viso galimybe pasitikrinti savo žinias ir gebėjimus pasinaudos daugiau nei 10 tūkst. šalies mokinių.
 
Parodys ne tik mokyklos, bet ir Lietuvos lygį
 
Jos teigimu, šis projektas, skirtingai nei mokyklose rengiami bandomieji egzaminai, leis įsivertinti savo žinias ne vien lokaliu mokyklos lygiu, bet ir visos šalies mastu.
 
Projekto „Įsivertink prieš egzaminą“ organizatoriai vasario 8 d. rengia biologijos, vasario 18 d. – matematikos, o kovo 1 d. – istorijos žinių ir gebėjimų įsivertinimą.
 
Po kiekvieno etapo bus paviešinti apibendrinti statistiniai duomenys, kaip abiturientams sekėsi atlikti vieno ar kito dalyko užduotis. Prie savo paskyros prisijungę moksleiviai galės sužinoti, kaip jie atliko užduotis, kaip jų rezultatai atrodo visos šalies mokinių mastu, pamatyti išsamią savo rezultatų analizę ir ja pasidalinti su savo mokytojais.
 
Įsivertinimą organizuoja Lietuvos mokinių parlamentas kartu su internetine ruošimosi brandos egzaminams sistema „Egzaminatorius.lt“.