Tinklalapio logotipas
Grįžti

Panevėžyje atidarytas modernus KTU Technologijų mokymo centras
event 2015-02-06 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Panevėžyje atidarytas modernus KTU Technologijų mokymo centras

Vasario 6 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete atidarytas modernus Technologijų mokymo centras. Tai pirmasis toks centras šalyje, mokiniams leisiantis susipažinti su technologinėmis specialybėmis, populiarinti šios inžinerinės pakraipos studijas. Centro atidaryme dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Kaip pabrėžia švietimo ir mokslo ministras, pasaulį į priekį veda technologinė pažanga. Todėl tiek jaunimui, tiek mūsų šaliai labai svarbu, kad mokiniai domėtųsi ir rinktųsi studijuoti technologines ir inžinerines specialybes.

Šiame centre 5–12 klasių mokiniai galės gilinti žinias elektros, elektronikos, mechatronikos, elektrotechnikos, robotikos, konstravimo srityse. Nors centre mokiniams numatyti neformalaus ugdymo užsiėmimai, laboratorijų įrangą bus galima naudoti ir per fizikos, gamtos mokslų, informatikos ar kitokias pamokas.

Gruodį KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją su 16 miesto ir rajono partnerių, taip pat ir su Panevėžio miesto mokyklų vadovų asociacija. Su mokyklomis aptartos preliminarios bendradarbiavimo gairės. Šiuo metu organizuojami įvadiniai 4 val. užsiėmimai miesto ir rajono mokyklų mokiniams, o po to bus pasirašytos bendradarbiavimo sutartys.

Laboratorinė įranga, sumontuota centre, kainavo daugiau nei 58 tūkst. eurų. Lėšų centrui įrengti skyrė šalies Vyriausybė ir vietos verslininkai.

Ši įranga – tai įvairios paskirties konstruktoriai, su kuriais labai greitai bus galima surinkti skirtingo sudėtingumo elektrines, elektronines, kompiuterinio valdymo schemas ir jas išbandyti. Robotikos konstruktoriai skirti surinkti ir išbandyti mechanines ir mechatronines programavimo stakles, pramoninių ir mobilių robotų modelius, juos išbandyti programuojant.

Centre taip pat galės praktikuotis Automatikos ir valdymo, Transporto priemonių inžinerijos, Mechanikos inžinerijos ir net Statybos studijų programų studentai. Įrengta įranga leis studentams atlikti laboratorinius darbus iš elektros, skaitmeninės technikos, robotikos, jutiklių disciplinų.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt