Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kviečiame svarstyti Brandos darbo programos projektą
event 2015-02-12 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Kviečiame svarstyti Brandos darbo programos projektą

Švietimo ir mokslo ministerija pakartotinai viešam svarstymui teikia Nacionalinio egzaminų centro parengtą Brandos darbo programos projektą. Projekte patobulinti brandos darbo vertinimo kriterijai, atliktos kitos korekcijos. Planuojama, kad brandos darbą dvyliktokai galės rengti nuo 2016 metų.  Švietimo ir mokslo ministerija pakartotinai viešam svarstymui teikia Nacionalinio egzaminų centro parengtą Brandos darbo programos projektą. Projekte patobulinti brandos darbo vertinimo kriterijai, atliktos kitos korekcijos. Planuojama, kad brandos darbą dvyliktokai galės rengti nuo 2016 metų.

Projekte numatyta, kad brandos darbas – tai ugdymo procese mokinio rengiamas ilgalaikis darbas, skirtas ugdyti, patikrinti ir įvertinti jo kompetencijas.

Mokinys brandos darbą gali rengti iš bet kurio jo individualaus ugdymo plano dalyko. Gali būti rengiamas ir integruotas brandos darbas.

Brandos darbą sudaro trys dalys: darbo rengimo procesas, rezultatas ir jo pristatymas. Brandos darbo vertinimas yra kriterinis.

Įdiegtas brandos darbas turėtų mokyklinio egzamino statusą, bet jis neatstos privalomo lietuvių ir literatūros egzamino. Brandos darbas būtų ne privalomas, o pasirenkamas, vykdomas ir vertinamas ugdymo proceso metu.

Projektą galite rasti http://www.smm.lt/web/lt/teisesaktai/teisesaktuprojektai.

Pastabas ir siūlymus prašytume siųsti elektroninio pašto adresu asta.ranonyte@nec.lt iki vasario 27 dienos. 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 12 00

El. paštas info@smm.lt