Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pasveikinkite Lietuvą Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga
event 2015-02-20 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Pasveikinkite Lietuvą Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga
Ukrainos karo kontekste apie laisvę, nepriklausomybę, taiką kalbą pasaulio lyderiai. Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse šios temos ypač svarbios ir Lietuvoje.
 
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) inicijuoja pilietinę akciją „Lietuva kviečia“, siekiančią suburti skirtingose šalyse mokyklas lankančius Lietuvos vaikus bei naujuosius jų klasės draugus ir kartu pasveikinti Lietuvą, mininčią Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

Pasak „Lietuva kviečia“ organizatorės Vilmos Smaliukienės (LVJC), ši pilietinė akcija – puiki galimybė padėti skirtingų šalių moksleiviams susipažinti ir aptarti tai, kas jiems svarbu, diskutuoti apie nepriklausomybės ir taikos svarbą šiandieniniame pasaulyje, geriau pažinti Lietuvą bei kartu pasveikinti ją su svarbia švente“.

Šiandien sunkiai rastume mokyklą, kurios nei vienas mokinys neišvyko gyventi ir mokytis į kitą šalį. Užsienio valstybėse šiuo metu gyvena apie 619,6 tūkst. (16,9 proc.) lietuvių. Kas 10 užsienio lietuvis – vaikas iki 14 metų amžiaus.  Sakoma, kad apie savo gimtąją šalį dažniau galvoja ir labiau ja didžiuojasi gyvenantys toli nuo savo tėvynės. Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų, negalime pamiršti išvykusių vaikų, kurie taip pat yra Lietuvos piliečiai.

Kviečiame moksleivius (klases) jungtis prie akcijos „Lietuva kviečia“ – susisiekti su emigravusiais klasės ar moklyklos draugais bei naująja jų klase ir kovo 10 d., Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, bendroje dviejų klasių (ar mokyklų) Skype konferencijoje, aptarti jiems svarbias temas, pasikalbėti apie Lietuvą, bei sukurti ir atsiųsti sveikinimą.

Daugiau informacijos ir registracija - ČIA