Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: Projekto „Mokiniai renka merą“ debatai su kandidatais į Kauno miesto merus
event 2015-02-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

15min.lt: Projekto „Mokiniai renka merą“ debatai su kandidatais į Kauno miesto merus
Vasario 18 d. Kauno technologijos universitete įvyko Viešosios politikos ir administravimo instituto vykdomo projekto „Mokiniai renka merą“ debatai su kandidatais į Kauno miesto savivaldybės merus.
 
Debatuose  dalyvavo kandidatai į merus  Eligijus Dzežulskis-Duonys, Vydas Gedvilas, Kęstutis Juknis, Andrius Kupčinskas, Gintautas Labanauskas, Orinta Leiputė, Visvaldas Matijošaitis, Rimantas Mikaitis, Artūras Tepelys.
 
Debatus stebėjo mokiniai iš Kauno S. Dariaus ir S. Girėno mokyklos, Kauno S. Daukanto vidurinės mokyklos, Kauno J. Urbšio katalikiškos mokyklos, J. Jablonskio gimnazijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vidurinės mokyklos.
 
Debatų metu kandidatai pristatė savo vizijas apie Kauno ateitį, akcentavo miesto patrauklumo didinimą, bendradarbiavimo su verslu, investicijų pritraukimo svarbą Kauno miestui. Plačiai diskutuota apie švietimo politikos ir miesto saugumo klausimus, jaunimo verslumo skatinimą, jaunimo sveikatos būklės gerinimą bei įtraukimą į nevyriausybinę veiklą.
 
Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, pateikė klausimus kandidatams apie švietimo reformas sprendžiant nacionalinio saugumo problemas, smurto prevenciją mokyklose.
 
Atsakydami į klausimus kandidatai pabrėžė patriotiškumo ugdymo ir karinio rengimo svarbą švietimo sistemoje, kaip smurto prevencijos instrumentai buvo paminėti bendruomeniškumo, neformalaus ugdymo plėtra, mokytojo autoriteto didinimas mokyklose.
 
Kandidatai buvo paprašyti pakomentuoti savo rinkiminius šūkius – mokinių auditorija patraukliausiu šūkiu išrinko V.Matijošaičio šūkį „Subrendęs krabas geriau!“.
 
Kiti debatai vyks vasario 20 d. – juose susitiks kandidatai į Kauno rajono merus. Debatai bus tiesiogiai transliuojami internetu portale www.15min.lt.