Tinklalapio logotipas
Grįžti

15min.lt: „Mokiniai renka merą“: įvyko kandidatų į Kauno rajono merus debatai
event 2015-02-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

15min.lt: „Mokiniai renka merą“: įvyko kandidatų į Kauno rajono merus debatai
Vasario 20 d. Kauno technologijos universitete įvyko kandidatų į Kauno rajono merus debatai.
 
Šis renginys yra Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto prieš artėjančius savivaldybių tarybų ir mero rinkimus rengiamo socio-edukacinio projekto „Mokiniai renka merą“ dalis.
 
Renginyje dalyvavo keturi kandidatai iš registruotų aštuonių: dabartinis meras Valerijus Makūnas (Lietuvos socialdemokratų partija), taip pat Gintautas Krilavičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Viktoras Pranckietis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Algirdas Žandaras (Partija Tvarka ir teisingumas).  
 
Debatus stebėjo Kauno rajono mokiniai. Galima teigti, kad klausytojų gausa – vienas iš šių politinių debatų ypatumų, kai į renginį suplūdusius dalyvius sunkiai talpino viena didžiausių KTU salių – debatus stebėjo daugiau nei 200 mokinių.
 
Debatų pradžioje, atsakydami į  moderatorių pateiktą kausimą – Kodėl nusprendėte dalyvauti mero rinkimuose ir kodėl Kauno rajono gyventojai turėtų už jus balsuoti – kandidatai į merus savo apsisprendimą grindė glaudžiomis sąsajomis su rajonu, patirtimi dirbant  Kauno rajono savivaldybės taryboje, ar einant mero pareigas.
 
Atėjus eilei klausimams iš auditorijos  moksleiviai kandidatus į merus tiesiog „užtvindė“ klausimais, kurių esmę išreiškia pastarieji: kodėl  atidėliojama kai kurių mokyklų renovacija, nors lėšų nešykštima reprezentacinių pastatų atnaujinimui; kodėl vangiai sprendžiamas nuo centro nutolusių mokyklų infrastrukūros atnaujinimas; kodėl neretai moksleivių kelionė į Kauną baigiasi miesto prieigose, nes miesto ir rajono valdžia nesugeba susitarti dėl  kai kurių transporto maršrutų finansavimo; kaip skatinti pedagogo profesijos patrauklumą ir kt.