Tinklalapio logotipas
Grįžti

balsas.lt: Geriausi Lietuvos moksleiviai „matuojasi“ pedagogo profesiją
event 2015-02-24 domain Švietimo informacinių technologijų centras

balsas.lt: Geriausi Lietuvos moksleiviai „matuojasi“ pedagogo profesiją
Nuo šio pirmadienio (2015 m. vasario mėn. 23 d.) Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) koridoriai užsipildė moksleivių, norinčių „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir visą savaitę ragausiančių studentiškos duonos.
 
LEU jau antrą kartą sukviečia vyresniųjų klasių moksleivių į „Jaunojo pedagogo akademiją“, kurios metu dalyviai geriau susipažįsta su pedagogo profesija, ugdosi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.
 
Tai tampa kasmetiniu renginiu, kuris sukviečia gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę sužinoti apie studijas ir studentišką gyvenimą. Tai ypač svarbus renginys siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą ir skatinti moksleivius rinktis pedagogo karjeros kelią.
 
Šių metų „Jaunojo pedagogo akademijos“ naujovė ta, kad veiks ne viena, o net trys sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams: socialinių mokslų sesija, humanitarinių mokslų sesija, gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija.
 
 LEU, sekdamas užsienio universitetų patirtimi, praėjusiais metais nusprendė surengti „Jaunojo pedagogo akademiją“. Sėkmingai ją įgyvendinus, nuspręsta kasmet kviesti Lietuvos moksleivius visą savaitę būti universiteto dalimi.
 
Akademijos metu moksleiviai ne tik susipažįsta su pedagogo darbo subtilybėmis, bet ir ugdosi šiai profesijai reikalingus lyderystės, komandinio darbo, organizavimo įgūdžius. Taip pat moksleiviai turi galimybę pasijusti tikrais studentais. Jie visą savaitę gyvena bendrabučiuose, vaikšto į paskaitas, valgo universiteto valgykloje ir kt.