Tinklalapio logotipas
Grįžti

Svaras kartu su Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos mokiniais rišo trispalves apyrankes
event 2015-02-25 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Svaras kartu su Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos mokiniais rišo trispalves apyrankes

Likus kelioms savaitėms iki Lietuvos Nepriklausomybei sukaks lygiai 25-eri metai, akcijos „Lietuvai ir man“ ambasadoriai lanko mokyklas ir kartu su moksleiviais riša trispalves draugystes apyrankes, kurios papuoš ne tik rišančių riešus, bet ir specialiai akcijai sukurtą Gediminaičių stulpų konstrukciją Nacionalinėje dailės galerijoje.

Antradienį trumpam į savo vaikystės mokyklą – Vilniaus „Sietuvos“ progimnaziją – sugrįžo hip hop grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas – Svaras. Čia jo laukė didelis būrys moksleivių ir mokytojų, pasiruošusių drauge pinti trispalves draugystes apyrankes.

Dainininkas su mokiniais kalbėjosi apie apyrankių simbolinę reikšmę ir kodėl tai svarbu.

„Kviečiu visus pinti trispalves draugystės apyrankes – vieną sau, o kitą – Lietuvai dovanų ir užrišti ją ant Nacionalinėje dailės galerijoje esančios specialios Gediminaičių stulpų konstrukcijos. Ši apyrankė simbolizuos mūsų visų vienybę ir gerą nuotaiką drauge pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės gimtadienį“, – kalbėjo pats kadaise buvęs „Sietuvos“ moksleiviu, vienas iš akcijos ambasadorių, Svaras.

„Sietuvos“ progimnazijos moksleiviai su dainininko pagalba nupynė kelias dešimtis apyrankių ir įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Muzikantas, pats būdamas diplomuotu pedagogu, aktyviai dalyvauja įvairiose pilietinėse akcijose ir daug bendrauja su moksleiviais. Jis taip pat lankėsi akcijos „Lietuvai ir man“ atidarymo šventėje Nacionalinėje dailės galerijoje.

Akcijos „Lietuvai ir man“ tinklalapyje, kur ambasadoriai ir moksleiviai taip pat mielai skelbia savo linkėjimus Lietuvai, Dainininkas Svaras vietoj linkėjimo, paskyrė visiems Lietuvos piliečiams savo kurtas eiles:

„Net jeigu visi Tavęs išsižadės,Net jeigu visi Tavęs išsižadės,
Net jei spjaus į akis, net jei iki raidės…
Išrankios…
Ir nuogą per išgamų cirką ves,
Lygiai toks nuogas aš,
Eisiu šalia Tavęs…“

Lietuvai ir man“ ambasadoriai dar susitiks su „Lietuvai ir man“ ambasadoriai dar susitiks su „Ozo“ gimnazijos moksleiviais Vilniuje, „Rasos,“  gimnazistais Kaune ir Medininkų Šv. Kazimiero vidurinės mokyklos moksleiviais. Šių susitikimų metu žymūs Lietuvos sportininkai ir muzikantai ne tik visi kartu pins vieną populiariausių apyrankių, kurią reikia pinti trise sukant aplink pirštą vienos spalvos siūlą pagal laikrodžio rodyklę (kaip tą daryti rasite čia), bet taip pat kalbėsis apie tai, kokia brangi kiekvienam Lietuvos piliečiui yra Lietuva ir kokias galimybes save realizuoti, ypatingai jaunam žmogui, teikia Nepriklausomybė.

Įsitraukti į akciją ir apsilankyti svetainėje www.lietuvaiirman.lt kviečiami visi neabejingi Lietuvos piliečiai.

Iki 2015 metų kovo 10-osios Lietuvai padovanoti ir ant Gediminaičų stulpų konstrukcijos užrišti galima daugiau nei 250 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių.

Akcijos organizatoriai ir ambasadoriai vieningai pabrėžia, kad pilietinė akcija „Lietuvai ir man“ sukelia gaivų vėją valstybinių švenčių minėjimo tradicijoje, sutelkia jaunimą ir visuomenę pasveikinti Lietuvą, padeda išreikšti tautos vienybę.

Ryšėdami trispalves apyrankes mokiniai ir mokytojai bei studentai iki pat kovo 11 d. gali nemokamai lankytis muziejuose visoje Lietuvoje.

Akciją „Lietuvai ir man” globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt