Tinklalapio logotipas
Grįžti

Seminaras „Kaip atpažinti nevilties apimtus vaikus ir jiems padėti”
event 2015-02-26 domain Mokyklų tobulinimo centras

Seminaras „Kaip atpažinti nevilties apimtus vaikus ir jiems padėti”

Mokytojai yra būtent tie žmonės, kurie kasdien mato vaikus, ir galėtų būti tie asmenys, kurie inicijuotų pagalbą mokiniams, tiek stipriai apimtiems nevilties, kad galima įtarti apie galimą savižudybę. Deja, paprastai vaikai patys pas mokytojus tokiais atvejais neateina, ir mokytojams reikia išmokti pastebėti kartais sunkiai įžvelgiamus šių mokinių pokyčius ir patiems juos atsargiai prakalbinti.

Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje tiek pagal suaugusiųjų, tiek pagal vaikų ir jaunuolių savižudybių skaičių. Norintys atimti sau gyvybę nedaro to spontaniškai, neapgalvoję, prieš tai jie ieško nors truputėlio pagalbos ar atjautos. Bet ieško dažniausiai ne profesionalių psichologų ar psichiatrų kabinetuose. Ten lankytis ir jiems atsiverti moksleiviai laiko nepopuliariu, gėdingu dalyku.

Seminaro metu bus kalbamasi, diskutuojama, aiškinamasi apie tai, kas yra:

  1. Vaiko ir paauglio nusivylimas ir kančia jo socialinės aplinkos kontekste;
  2. Moksleivių suicidinis elgesys, jo priežastys ir rizikos faktoriai;
  3. Vaikų ir paauglių suicidinio elgesio ryšys su psichine sveikata, kitais faktoriais;
  4. Pažeidžiamiausios moksleivių grupės atpažinimas ir pagalbos organizavimas.

Mokymų metu dalyviai įgis praktinės patirties, kaip prakalbinti ir išklausyti vaiką ar paauglį, apimtą nevilties.

Seminaro vadovė psichologė Nomeda Gutauskienė daugiau kaip 20 metų dirba praktinėje medicinos psichologijos srityje. Per tą laikotarpį teko susidurti su įvairiomis psichologinėmis vaikų, jų tėvų ar kitų jiems svarbių asmenų  problemomis ir išbandyti įvairius pagalbos metodus. Nuolat dalyvauja konferencijose ir seminaruose Lietuvoje ir užsienyje, kelia kvalifikaciją  pati arba skaito pranešimus. Be to, skaito paskaitas, veda seminarus tėvams bei mokytojams aktualiomis psichologinėmis temomis. Profesinių interesų sritys: vaikai, patiriantys tėvų skyrybų ar kitokią krizę; vaiko psichologinis įvertinimas; pagalba emocinių ir elgesio sutrikimų, taip pat raidos sutrikimų turintiems vaikams; išskirtinių vaikų psichologija; profesionalų darbo su vaikais ypatumai. Yra parašiusi metodinių priemonių ir straipsnių. Šiuo metu dirba medicinos psichologe VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaiko raidos centre.

Seminaro metu vyks: teorijos išdėstymas, testų taikymas ir rezultatų analizė, darbas su padalomąja medžiaga, diskusija, praktinių užduočių atlikimas.

Dalyviai: įvairių ugdymo įstaigų pedagogai, mokyklos administracija, socialiniai pedagogai, psichologai, vaiko gerovės komisijos nariai, tėvai/globėjai.

Seminaro kaina dalyviui - 35 € / 120,85 Lt (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu).
Seminaro dalyviai gaus kvalifikacinius pažymėjimus.
Seminaras vyks kovo 6 d. 12.00-16.40 Mokyklų tobulinimo centre, Vilniaus g.39-226, Vilnius.

REGISTRACIJA mtc.lt