Tinklalapio logotipas
Grįžti

bernardinai.lt: Socialinės akcijos „Būk matomas su žvaigžde“ dėka keliuose spindi dar 18 000 vaikų
event 2015-03-06 domain Švietimo informacinių technologijų centras

bernardinai.lt: Socialinės akcijos „Būk matomas su žvaigžde“ dėka keliuose spindi dar 18 000 vaikų
Kovo 5 dieną socialinė akcija „Būk matomas su žvaigžde“ drauge su lenktynininku Benediktu Vanagu ir kelių policijos kapelionu kun. Algirdu Toliatu apsilankė Vilniaus „Ryto“ progimnazijoje, kurioje abu vyrai kadaise mokėsi, o dabar sugrįžo moksleiviams papasakoti apie saugumą keliuose ir būtinybę nešioti atšvaitus. Benedikto Vanago sumanytas Vyčio formos atšvaitas mokinių buvo graibstyte graibstomas.
 
Akcijos „Būk matomas“ metu klijuojami atšvaitai nuo įprastinių skiriasi tuo, jog pagal individualius eskizus išpjaustomi iš specialios atšvaitinės plėvelės ir gali būti pačių įvairiausių formų. Be to, prie viršutinių drabužių jie prikaitinami specialiu aparatu, tad ne tik nepasimeta, bet ir leidžia susikurti originalų, stilingą drabužių dekorą.
 
Lietuvos vardą pasaulyje garsininantis lenktynininkas B. Vanagas kaip niekad gausiai susirinkusiems moksleiviams pristatė savo paties sumanytą atšvaitą – Vyčio simbolį. Juo mažieji mokinukai  puošėsi ypač noriai.  „Tikiuosi, kad šis ženkliukas padės išvengti netikėtumų kelyje ir apsaugos kiekvieną mažąjį keliautoją“, – sakė B. Vanagas.
 
„Ryto“ progimnaziją baigęs, daugumai vilniečių gerai žinomas policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas agitavo vaikus ant drabužių prisitvirtinti atšvaitinį angeliuką, kuris, kaip ir kasdienė malda, kiekvieną saugo ir globoja ne tik kelyje.
 
Švytintis smuiko raktas
 
Nuo šių metų sausio prie akcijos „Būk matomas“ prisijungus būriui Lietuvos pramogų pasaulio veidų, pasak organizatorių, pavadinimą teko atitinkamai pakoreguoti ir antrąjį akcijos etapą pavadinti „Būk matomas su žvaigžde“. Į šią socialinę veiklą įsitraukė dainininkės Natalija Bunkė, Vaida Genytė, Augustė Vedrickaitė, aktorė Redita Dominaitytė, dainininkas Jurgis Didžiulis, karjerą baigęs krepšininkas Matas Niparavičius, lenktynininkai Darius Jonušis ir Benediktas Vanagas, kiti
visuomenėje žinomi žmonės.
 
Akcijos siekį atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į saugumą keliuose tamsiu paros metu palaikančios pramogų pasaulio žvaigždės kiekviena sukūrė po savo firminį atšvaitą.
 
Pavyzdžiui, Vaida Genytė savo simboliu pasirinko smuiko raktą, Vilniaus krašto lankštingala tituluojama Evelina Sašenko – paukštelį, Matas Niparavičius – krepšinio kamuolį, Darius Jonušis – lenktyninį automobilį. Šie riboto tiražo atšvaitai gimtosiose žinomų žmonių mokyklose sulaukė didelio populiarumo ir vaikų buvo graibstyte išgraibstyti.
 
Finišas – tik trumpa pertraukėlė
 
Kovo mėnesiui baigiantis baigsis ir „Būk matomas“ 2014-2015 m. sezonas, kurį vainikuos akciją palaikančių scenos įžymybių koncertas. Tiesa, akciją organizuojančios Daugiavaikių šeimų asociacijos MES atstovai tikina, kad tai – tikrai ne pabaiga, o tik trumpa atokvėpio pertraukėlė naujoms idėjoms gimti.
 
Nuo rugsėjo vaikų viršutinių drabužius nemokamai ženklinantys savanoriai vėl lankys Lietuvos mokyklas ir stengsis, kad kelyje spindėtų kiekvienas pėstysis – tiek didelis, tiek mažas.
 
Akcija „Būk matomas“ – tai jau trečius metus rengiama privati iniciatyva, kurios sumanytojai siekia pasirūpinti, kad kuo daugiau Lietuvos vaikų tamsiuoju paros metu būtų matomi keliuose. Kadangi įprasti apvyniojami arba prisegami atšvaitai greitai pasimeta arba vaikai juos paprasčiausiai pamiršta užsidėti, akcijos iniciatoriams kilo mintis atšvaitų ženklus tiesiog prilipdyti prie viršutinių drabužių.
 
Specialiu aparatu terminiu būdu ant audinio klijuojamas lipdukas iš atšvaitinės plėvelės yra atsparus aplinkos poveikiui, nesueižėja ir nesutrupa skalbiant, taigi vaiko viršutinį drabužį gali originaliai atnaujinti ir puošti ne vieną sezoną. 2013-2014 mokslo metais „Būk matomas“ lipdukai sužibo ant 15 000 vaikų drabužių, o per šiuos mokslo metus jais pasipuošė dar 18 000 vaikų.