Tinklalapio logotipas
Grįžti

alfa.lt: Lietuvos moksleiviai kviečiami fotografuoti „Čiurlionis įkvepia atrasti“ konkursui
event 2015-03-06 domain Švietimo informacinių technologijų centras

alfa.lt: Lietuvos moksleiviai kviečiami fotografuoti „Čiurlionis įkvepia atrasti“ konkursui
Lietuva 2015 metais švenčia jubiliejinius įžymiausio, geriausiai žinomo pasaulyje lietuvių menininko, mūsų visų pasididžiavimo – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-uosius gimimo metus.
 
Turbūt retas M. K. Čiurlionio gerbėjas žino jog šis menininkas ne tik kūrė muziką, bei tapė, tačiau taip pat nemažai eksperimentavo fotografijos srityje.
 
Čiurlionis turėjo „Kodak“ firmos fotoaparatą ir įlindęs į tamsiausią rūsio kampą ryškindavo nuotraukas, apsuptas savo jaunesnių brolių ir seserų, baikščiai stebinčių kaip ant stiklo ryškėja juodi veidai, rankos.
 
Įsimintiniausia jo fotografuota serija yra iš Kaukazo, Anapos. Ten atostogaudamas jis praleido kelis mėnesius. Atimantys žadą laukinės gamtos peizažai buvo įamžinti nuotraukose, o šios, savo ruožtu, tapo vaizdiniais vėliau įkvėpusiais daugybės paveikslų atsiradimą.
 
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia visos Lietuvos moksleivius, nuo pradinukų iki gimnazistų dalyvauti Nacionaliniame fotografijų konkurse „Čiurlionis įkvepia atrasti“.
 
Kiekvienas, kuris turi išmanųjį įrenginį, fotoaparatą gali apsidairyti savo miesto, miestelio, kaimo, kaimelio aplinkoje, iškeliauti į pievas, miškus ir bandyti surasti čiurlioniškus vaizdus. Gali specialiai sukurti savo kompozicijas namuose, klasėje ar net draugo virtuvėje.

Nereikia bandyti atkurti Čiurlionio paveikslų. Drąsiai improvizuokite, pasirinkdami jums artimiausias konkurso temas: Ramybė,Pasaka,Miestai,Angelas,Istorija debesyse,Miškas,Kalnas,Bičiulystė,Liūdesys.
 
Konkurso nugalėtojus atrinks žymių Lietuvos fotografų ir menotyrininkų komisija. Geriausi kūriniai pirmą kartą Lietuvoje bus eksponuojami greta Čiurlionio darbų, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Kaune. 10 nugalėtojų bus apdovanojami originaliais prizais iškilmingame jubiliejinių metų renginyje.
 
Konkurso rengėjai nuotraukų lauks iki rugpjūčio 1 d.
 
Konkurso sąlygos skelbiamos www.ciurlionis.lt