Tinklalapio logotipas
Grįžti

Su gabiausiais Lietuvos moksleiviais susitiks ir garsus Islandijos politikas
event 2015-03-09 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Su gabiausiais Lietuvos moksleiviais susitiks ir garsus Islandijos politikas

Šių metų kovo 9–12 dienomis Vilniuje vyks didžiausios ne pelno siekiančios papildomo ugdymo organizacijos Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) pavasario sesija. Šiemet 70 dalyvių iš visos Lietuvos pasklis po įvairias aukštojo mokslo institucijas ir jų padalinius, siekdami pasisemti patirties ir žinių.  

Su gabiausiais akademijos nariais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį paminės ir buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jónas Baldvinas-Hanibalsonas. „Nors nacionalinės moksleivių akademijos dalyviai dažnai susitinka su žinomais žmonėmis, tačiau šį kartą labai džiaugiamės, kad mus aplankys toks garbingas svečias iš Islandijos“, sako NMA direktorius Leonas Narkevičius. Taip pat pirmadienį prasidėjusioje sesijoje dalyvaus ne tik šis politikas, tačiau dar trys profesoriai, Lietuvos nacionalinės premijos laureatai – rašytoja Vanda Juknaitė, gamtininkas Jonas Rimantas Stonis ir LR Seimo narys, operos solistas prof V. Juozapaitis, pabrėžęs, kad būtina su gabiais jaunuoliais kalbėtis apie pilietiškumą. 

Sesijos metu susitinka skirtingų sričių 9-12 klasių mokiniai, nuo rudens rodę geriausius rezultatus, mokęsi biochemijos, chemijos, fizikos, informatikos, ekonomikos, lietuvių filologijos, matematikos. Jie taip pat gauna patarimų iš daugelio mokslo ir verslo srities lyderių. Pavyzdžiui, Lietuvos energijos generalinis direktorius Dalius Misiūnas veda užsiėmimus NMA ekonomistams, Be to, „Thermo Fisher Scientific“ mobilioji laboratorija leidžia lavinti praktinius įgūdžius. Dirbdami su moderniausia įranga, NMA nariai gali pritaikyti savo teorines žinias praktiškai ir artimiau susipažinti su socialiai atsakingo verslo lyderiais. 

Daugiau informacijos:

Leonas Narkevičius

Nacionalinės moksleivių akademijos direktorius.

Tel. 8 611 31569