Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lietuvos ir išeivijos lietuviai galės visuotinai pasitikrinti istorijos žinias pirmą kartą rengiamame nacionaliniame konkurse
event 2015-03-09 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Lietuvos ir išeivijos lietuviai galės visuotinai pasitikrinti istorijos žinias pirmą kartą rengiamame nacionaliniame konkurse

Kovo 10 dieną 10 val. Lietuvoje prasidės nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“. Toks visuotinis istorijos konkursas rengiamas pirmą kartą. Rengėjai tikisi, kad jis taps tradiciniu.   

Konkurse, kuris Nepriklausomybės paskelbimo išvakarėse vyks mokyklose, universitetuose, muziejuose, bibliotekose, savivaldybėse ir kitur, gali dalyvauti 5–12 klasių mokiniai ir visi Lietuvos istorija besidomintys žmonės, gyvenantys Lietuvoje ir už jos ribų. Konkurso dalyviai per 45 min. turės atlikti užduotį, aprėpiančią visus Lietuvos istorijos laikotarpius. Pavieniai konkurso tinklalapyje užsiregistravusieji asmenys užduotį tą pačią dieną galės atlikti internetu – nuo 12 val. iki 14 val. portale „Delfi.lt“, o kovo 10–13 dienomis – edukacinės programos „GoHisto“ puslapyje www.gohisto.lt.

Į konkursą jau užsiregistravo daugiau nei 450 mokyklų ir 40 visuomenės vietinių organizacinių komitetų. „Lietuvos istorijos žinovo“ užduotis spręs daugiau nei 30 tūkstančių piliečių. 

Konkurso tikslai: prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, sukurti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimo tradiciją, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe, skatinti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.

Konkursą organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacija, partneriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos politologų asociacija, Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai, Seimo parlamentinė grupė ,,Už istorinę atmintį ir teisingumą“, Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius, Lietuvos mokinių parlamentas, Vilniaus universiteto studentų atstovybė, edukacinė programa ,,GoHisto“.

Detali informacija apie konkursą skelbiama interneto tinklalapyje www.istorijosmokytojai.lt.