Tinklalapio logotipas
Grįžti

balsas.lt: Grėsmė vaikams, apie kurią nežino suaugusieji
event 2015-03-10 domain Švietimo informacinių technologijų centras

balsas.lt: Grėsmė vaikams, apie kurią nežino suaugusieji
Tik pusė tėvų (48 proc.) nerimauja, kad jų vaikai gali tapti kibernetinio persekiojimo aukomis, rodo „Kaspersky Lab“ kartu su nepriklausoma agentūra „B2B International“ atlikto tyrimo rezultatai.
 
Sąlyginai nauja sąvoka „kibernetinis persekiojimas“ vadinamas pažeminimas arba persekiojimas internete. Ši grėsmė atsirado ne taip seniai, todėl toli gražu ne visi tėvai apie ją žino ir imasi veiksmų, kad apsaugotų savo vaikus nuo galimų problemų, sakoma bendrovės pranešime.
 
9 proc. apklaustų viso pasaulio vartotojų teigė, kad „susidraugavo“ su savo vaikais socialiniuose tinkluose, o atžalų veiklą internete seka 39 proc. Lietuvoje draugais su savo vaikais socialiniuose tinkluose tapo 8 proc. apklaustų tėvų, o vaikų veiksmus seka tik 15 proc.
 
Tik 38 proc. viso pasaulio tėvų savo vaikams pasakoja apie grėsmes tinkle, dar mažiau suaugusiųjų naudoja specialią programinę įrangą, kuri leidžia atsijoti vaikui nepageidaujamą turinį arba apriboti tinkle praleidžiamą laiką. Kas penktas tėvas iš viso netaiko nė vienos minėtos priemonės.
 
Patys vaikai nenoriai prisipažįsta tapę agresijos aukomis internete – remiantis tyrimu, ketvirtis tėvų apie panašius incidentus sužinojo per vėlai. Ypač pavojinga, kai virtualus persekiojimas virsta realiu – su tuo susidūrė 26 proc. apklaustųjų. Apklausos metu Lietuvoje nustatyta, kad su kibernetiniu persekiojimu susidūrė 18 proc. apklaustųjų. Bet kokiu atveju pasekmės gali būti labai negatyvios – nukentėjusieji patyrė sunkią psichologinę traumą, ilgai išgyveno dėl įvykio.
 
Eugenijus Kaspersky taip komentuoja šią problemą: „Apmaudu, bet internetas ne tik palengvina žmonių bendravimą. Šiandien vis daugiau jaunų žmonių tampa persekiojimo kampanijų internetinėje erdvėje aukomis. Tai labai sunki, traumuojama patirtis, ir mes norėtume prisidėti kovojant su šiuo atgrasiu dalyku.
 
Būtent todėl dalyvaujame įvairiuose šios srities tyrimuose, sukūrėme tinklalapį, kuriame tėvai ir paaugliai galės rasti informacijos, kaip susidoroti su panašia problema.“
 
Švietėjiškas „Kaspersky Lab“ tinklalapis kids.kaspersky.com/cyberbullying siūlo daugybę nemokamos informacijos, kuri leis suaugusiesiems apsaugoti savo vaikus nuo kibernetinio persekiojimo ir su juo susijusiais nemaloniais padariniais.
 
Tinklalapyje tėvai sužinos ne tik apie naujas technologijas, galinčias užtikrinti aukštą saugumo lygį, bet ir apie tai, kaip papasakoti vaikui apie grėsmes tinkle, praneša bendrovės atstovai.