Tinklalapio logotipas
Grįžti

Perdegimas mokytojo darbe: pagalba sau ir kitiems
event 2015-03-12 domain Mokyklų tobulinimo centras

Perdegimas mokytojo darbe: pagalba sau ir kitiems

S. Freudas yra pavadinęs švietėjų (mokytojų, auklėtojų, dėstytojų) darbą „neįmanoma profesija". Mokytojo darbas reikalauja išties didelio atsidavimo, tačiau per didelis įsitraukimas į darbą, nesant pusiausvyros tarp darbui ir asmeniniam gyvenimui teikiamos svarbos, yra pavojingas pačiam mokytojui. Tai neretai ima kelti įtampą ir gresia pervargimu bei perdegimu. Visi esame girdėję apie perdegimą profesinėje veikloje, tačiau ar žinome, kaip jį atpažinti dar vos beprasidedantį ir ką daryti, kad jo išvengtume? Juk „perdegę“ darbuotojai ne tik blogiau dirba ir mažiau nuveikia, bet ir gniuždo psichologinę atmosferą darbo vietoje, tuo būdu neigiamai veikia mokinius, - tyrimai rodo, kad mokytojo savijauta tiesiogiai veikia ir mokinio mokymosi rezultatus, - o ir kolegoms trukdo tinkamai realizuoti savo tikslus. Šio seminaro metu bus ieškoma būdų, aiškinamasi:

  • Kaip atpažinti „perdegimo“ simptomus

  • Kaip sumažinti darbe patiriamo streso lygį

  • Kaip tinkamai reaguoti jam kilus

  • Kokios išugdytos savybės daro atsparesniais perdegimui

  • Kokias aplinkybes darbe galima pakeisti, kad rizika „perdegti“ būtų mažesnė

Seminaro metu atlikdami testus ir juos analizuodami, mokytojai save įvertins ir sužinos, ar jiems patiems būdingi perdegimo sindromo požymiai; darydami praktines užduotis mokysis atpažinti perdegimo sindromo užuomazgas, kai galima efektyviai padėti sau ir kolegoms ir dar nereikia nepigiai kainuojančios profesionalų pagalbos.

Seminaro vadovė psichologė Nomeda Gutauskienė daugiau kaip 20 metų dirba praktinėje medicinos psichologijos srityje. Per tą laikotarpį teko susidurti su įvairiomis psichologinėmis vaikų, jų tėvų ar kitų jiems svarbių asmenų  problemomis ir išbandyti įvairius pagalbos metodus. Nuolat dalyvauja konferencijose ir seminaruose Lietuvoje ir užsienyje, kelia kvalifikaciją  pati arba skaito pranešimus. Be to, skaito paskaitas, veda seminarus tėvams bei mokytojams aktualiomis psichologinėmis temomis. Profesinių interesų sritys: vaikai, patiriantys tėvų skyrybų ar kitokią krizę; vaiko psichologinis įvertinimas; pagalba emocinių ir elgesio sutrikimų, taip pat raidos sutrikimų turintiems vaikams; išskirtinių vaikų psichologija; profesionalų darbo su vaikais ypatumai. Yra parašiusi metodinių priemonių ir straipsnių. Šiuo metu dirba medicinos psichologe VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaiko raidos centre.

Seminaro metu vyks: teorijos išdėstymas, testų taikymas ir rezultatų analizė, darbas su padalomąja medžiaga, diskusija, praktinių užduočių atlikimas.

Dalyviai: įvairių ugdymo įstaigų pedagogai.

Seminaro kaina dalyviui - 35 € / 120,85 Lt (apmokėjimas iš mokinio krepšelio lėšų grynaisiais arba pavedimu).

Seminaro dalyviai gaus kvalifikacinius pažymėjimus.

Seminaras vyks kovo 27 d., penktadienį, 12.00-16.40 Mokyklų tobulinimo centre, Vilniaus g.39-226, Vilnius.

REGISTRACIJA mtc.lt