Tinklalapio logotipas
Grįžti

Akcija „Lietuvai ir man“ suvienijo visus šalies piliečius Lietuvoje ir užsienyje
event 2015-03-13 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Akcija „Lietuvai ir man“ suvienijo visus šalies piliečius Lietuvoje ir užsienyje

25-ojo šiuolaikinės Lietuvos valstybės gimtadienio proga visi šalies piliečiai Lietuvoje ir užsienyje susivienijo ir įteikė Lietuvai dovaną – apie 300 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių papuoštą Gediminaičių stulpų konstrukciją.

Piliečius suvienijo jaunimo organizacijų inicijuota akcija „Lietuvai ir man” pakvietusi tradicinę Kovo 11-osios šventę papildyti vieningu akcentu: rišti ir Lietuvai dovanoti trispalves apyrankes – draugystės su Lietuva simbolį. Jaunimo iniciatyvos metu Lietuvai skirtos apyrankės buvo užrišamos ant specialiai šiai akcijai Nacionalinėje dailės galerijoje įrengtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos.

Kovo 10 d. piliečių dovana Lietuvai iš Nacionalinės dailės galerijos pervežta į Seimo rūmus. Jį kurį laiką stovės Parlamento galerijoje, ją galės išvysti ekskursijų dalyviai. Vėliau planuojama draugystės apyrankėmis papuoštus Gediminaičių stulpus eksponuoti viename iš Lietuvoje veikiančių muziejų.

Nepriklausomybės minėjimo išvakarėse į Parlamentą atvyko ir kartu su parlamentarais trispalves apyrankes ant jau papuoštos konstrukcijos užrišo kovo 11-ąją vardadienius švenčiančių mokyklų bei užsienio lietuvių mokyklų mokiniai.

Į akciją įsitraukę, bet į Lietuvą atvykti negalėję, piliečiai tūkstančius trispalvių draugystės apyrankių į Nacionalinę dailės galeriją atsiuntė paštu.

Mėnesį trukusios akcijos metu bent po vieną apyrankę Lietuvai padovanojo mokiniai iš beveik visų mokymosi įstaigų Lietuvoje. Per 1 tūkst. apyrankių Lietuvai įteikė daugiau nei 100 įvairiuose regionuose esančių Lietuvos mokyklų mokiniai.

Daugiausiai apyrankių – per 100 tūkst. – įteikta kovo 6 d. vykusio šventinio akcijos „Lietuvai ir man“ koncerto dieną. Į šventinį koncertą atvykę mokiniai iš buvusios Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vado generolo Jono Žemaičio-Vytauto mokyklos – Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos – atsivežė 10 tūkst. Lietuvai skirtų trispalvių draugystės apyrankių.

Į Kovo 11-ąjai paminėti skirtą jaunimo akciją aktyviai įsitraukė mokyklos mokomosiomis lenkų arba rusų kalbomis. Vien tik šias mokyklas lankantys mokiniai Lietuvai padovanojo daugiau nei 25 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių.

Į akciją skirtą originaliai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį iš viso įsitraukė daugiau nei 1200 švietimo įstaigų Lietuvoje ir užsienyje. Akcijoje taip pat aktyviai dalyvavo atskiri piliečiai, žinomi žmonės.

Nuo vasario 10 d. iki kovo 10 d. vykusi akcija „Lietuvai ir man“ ne tik padėjo vieningai pasveikinti šiuolaikinę Lietuvą su 25-ąja valstybės nepriklausomybės sukaktimi, tačiau ir sukėlė gaivų vėją valstybinių švenčių minėjimo tradicijoje.

Gediminaičių stulpų konstrukcijai užpildyti reikėjo 250 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių, o jų padovanota daugiau nei 300 tūkst. Šie skaičiai rodo tokių pilietinių akcijų reikalingumą ir Lietuvos piliečių norą originaliai minėti svarbiausias valstybės šventes.

Trispalvėmis apyrankėmis ryšintys mokiniai, jų mokytojai ir studentai nuo vasario 10 d. iki kovo 12 d. nemokamai lankėsi muziejuose visoje Lietuvoje.

Akciją inicijavo jaunimo organizacijos – Lietuvos moksleivių sąjunga, Mokinių parlamentas, Lietuvos studentų sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt