Tinklalapio logotipas
Grįžti

Įvyko nacionalinė interneto transliacija – pamoka, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms ir Lietuvos kariuomenei
event 2015-03-13 domain Ugdymo plėtotės centras

Įvyko nacionalinė interneto transliacija – pamoka, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms ir Lietuvos kariuomenei

Šių metų kovo 13 d. Ugdymo plėtotės centre įvyko interaktyvi vaizdo pamoka, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms ir Lietuvos kariuomenei. Ši pamoka suorganizuota bendradarbiaujant Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai, Ugdymo plėtotės centrui ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai.

Prie tiesioginės interneto transliacijos prisijungė apie 200 įvairių Lietuvos mokyklų 7–11 klasių mokinių ir mokytojų. Jie bendrai žiūrėjo edukacinį filmą apie Lietuvos kariuomenę. Filmas paprastai pasakojo apie kario kasdienybę, Lietuvos kariuomenės veiklas užtikrinant šalies saugumą bei karių dalyvavimą NATO misijose.

Pamokoje tiesiogiai dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir Lietuvos kariuomenės kapitonas Gintautas Ciunis, pokalbį su jais vedė Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Ričardas Totoraitis. Mokiniai, stebėdami interneto transliaciją, uždavė aktualių klausimų švietimo ir mokslo ministrui ir Lietuvos kariuomenės kapitonui apie karinį ugdymą ir Lietuvos kariuomenę.

Ugdymo plėtotės centro darbuotojai parengė metodinę medžiagą mokytojams ir mokiniams laisvės ir nacionalinio saugumo tema, klausimus diskusijai. Mokykloms į šią pamoką bei diskusiją buvo pasiūlyta pasikviesti vietos bendruomenės narius, Lietuvos kariuomenės padalinių atstovus.

Pamokų ciklas Lietuvos laisvės ir nacionalinio saugumo tema bus tęsiamas, ir Ugdymo plėtotės centro svetainėje http://www.upc.smm.lt/ (žr. skyrių Naujienos) bus paskelbti lietuvių kalbos, dorinio ugdymo, pilietiškumo pagrindų, istorijos, geografijos, kūno kultūros ir integruotų dalykų pamokų planai. 

Šarūnas Gerulaitis
Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio vedėjas